Anthony Hopkins jako filmowy Zygmunt Freud w dramacie “Freud’s Last Session”

Freud's Last Session Anthony Hopkins
Freud’s Last Session Anthony Hopkins w filmie o Zygmuncie Freudzie / Foto: Wikimedia Commons

Wybitny aktor Anthony Hopkins już wkrótce włączy kolejną wielką rolę w poczet swojego filmowego CV. 84-latek dołączył do obsady projektu “Freud’s Last Session”, w którym – zgodnie z tytułem – zagra najsłynniejszego psychiatrę w historii, Zygmunta Freuda.

Freud’s Last Session Anthony Hopkins zagra wybitnego psychiatrę Zygmunta Freuda

Dwukrotny laureat Oscara pojawi się w filmowym dramacie biograficznym “Freud’s Last Session” w reżyserii Matthew Browna (jest to twórca innej ekranowej biografii – pt. “Człowiek, który poznał nieskończoność”). Scenariusz będzie adaptować sztukę o tym samym tytule, przygotował go Mark St. Germain. Akcja filmu będzie toczyć się wkrótce przed rozpoczęciem II wojny światowej i na kilka dni przed śmiercią Freuda w 1939 roku. Freud był neurologiem i “ojcem” psychoanalizy. Dorobek naukowy Freuda ma do dziś wielki wpływ na nauki społeczne, nauki o kulturze czy psychiatrię samą w sobie.

W filmie Freud będzie toczył rozmowę na temat istnienia Boga z pisarzem C. S. Lewisem. Wątkami ważnymi dla fabuły będą: choroba nowotworowa tytułowego bohatera, lesbijstwo córki Freuda – Anny, oraz romans Lewisa z matką najlepszego przyjaciela. Zdjęcia na planie filmowym rozpoczną się dopiero w ostatnim kwartale 2022 roku. Materiały kręcone będą w Londynie.

Oto jak o projekcie wypowiada się Matthew Brown:

— Żyjemy w czasach niezwykle spolaryzowanych ideologicznie. Nie wychylamy się poza własne “plemiona”, nie chcemy prawdziwych dyskusji i dialogów. Chcę nakręcić obraz, który będzie nadawał się dla wszystkich odbiorców; film bardzo emocjonalny, prowokujący do myślenia. Film zadający wielkie pytania, a zarazem badający to, co leży u podstaw ludzkości. To będzie opowieść o miłości, wierze, śmiertelności.

Na razie nie wiadomo, kto poza Hopkinsem zagra w dramacie “Freud’s Last Session”.

Previous Article
Shots! Shots! Shots! Jason Momoa

Jason Momoa wystąpi w komedii "Shots! Shots! Shots!" inspirowanej "Prawdziwymi kłamstwami"

Next Article
Violence of Action Scott Adkins

Scott Adkins jako straumatyzowany komandos w thrillerze "Violence of Action"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share