Jon Watts nakręci “Gwiezdne wojny” w stylu produkcji Amblina

Grammar Rodeo
Grammar Rodeo – nowy serial w świecie Gwiezdnych wojen / Foto: Wikimedia Commons

Disney ogłosił, że Jon Watts – twórca ostatnich filmów o Spider-Manie – nakręci nowe serialowe “Gwiezdne wojny”. Co ciekawe, jego wersja kosmicznej historii ma przypominać takie młodzieżowe klasyki jak “Goonies” czy “E.T.”

Grammar Rodeo – co wiemy o serialu Jona Wattsa z kanonu Star Wars?

Obecnie serial Jona Wattsa znany jest pod roboczym tytułem “Grammar Rodeo”. Tytuł wydaje się przypadkowy: stanowi odwołanie do odcinka “Simpsonów” z połowy lat dziewięćdziesiątych. W epizodzie tym Bart i inni chłopcy ze szkoły okłamują rodziców, że wybierają się w podróż do Kanady, do National Grammar Rodeo. Tytuł serialu znany jest od lutego, ale nie ma oficjalnego charakteru i na pewno jeszcze się zmieni.

Serial pomyślany został jako kosmiczna wersja klasyków wytwórni Amblin – takich filmów jak “Goonies”, “E.T.” czy “Gremliny rozrabiają”. Produkcja będzie charakteryzowała się “ejtisowym” klimatem, a jej bohaterami będą dzieci. Studio Lucasfilm poszukuje obecnie kandydatów do ról przodujących – mają mieć od jedenastu do dwunastu lat.

Akcja serialu będzie działa się po wydarzeniach znanych z “Gwiezdnych wojen: Części VI – Powrotu Jedi”. Podjęty zostanie wątek upadku Imperium Galaktycznego. Serial przygotują Jon Watts i Christopher Ford (“Spider-Man: Homecoming”). Odcinki będą pokazywane przez serwis Disney+.

Jon Watts zadebiutował w branży filmowej już na początku lat dwutysięcznych, ale rozgłos przyniósł mu dopiero horror “Klaun” z 2014 roku oraz młodszy o rok thriller “Radiowóz” (w roli głównej Kevin Bacon). Prawdziwym przełomem okazał się jednak rok 2017, kiedy ukazał się “Spider-Man: Homecoming” z udziałem Toma Hollanda. Watts wyreżyserował jeszcze dwie kolejne odsłony serii – “Daleko od domu” (2019) i “Bez drogi do domu” (’21). Ostatni z filmów ukazał się w grudniu i przez dwa kolejne miesiące pozostawał olbrzymim box-office’owym hitem.

Czytaj też: “Piraci z Karaibów 6” powstaną, ale z Margot Robbie zamiast Johnny’ego Deppa

Previous Article
Hokus pokus 2 Data premiery

"Hokus pokus 2" - Disney ujawnił oficjalną datę premiery wyczekiwanego sequela

Next Article
Triple Deviation

"Triple Deviation" - powstanie sequel kultowego filmu akcji z Jamesem P. Bennettem

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share