Komedia “Wicked Little Letters”: Jessie Buckley jako diablica, Olivia Colman w roli dewotki

Wicked Little Letters Jessie Buckley
Wicked Little Letters Jessie Buckley i Olivia Colman znów razem na ekranie / Foto: Wikimedia Comm.

Jessie Buckley (“Czarnobyl”) i Olivia Colman (“Ojciec”) wystąpią w filmie “Wicked Little Letters”. Będzie to komedia inspirowana wydarzeniami autentycznymi. Colman i Buckley nie są sobie obce. Niedawno pracowały wspólnie przy pewnej nagradzanej produkcji.

Wicked Little Letters Jessie Buckley i Olivia Colman zagrają skłócone sąsiadki

Obie aktorki wystąpiły niedawno w filmie “Córka” w reżyserii Maggie Gyllenhaal i obie zdobyły za jego sprawą nominacje do Oscara – Colman za rolę pierwszoplanową, a Buckley za drugoplanową. Teraz gwiazdy ponownie spotkają się przed kamerą, na planie filmu “Wicked Little Letters”. Za realizację projektu odpowiedzialne będzie Studiocanal, jako producenci wymieniani są Graham Broadbent i Peter Czernin.

Aktorki zagrają dwie sąsiadki, które nie mogłyby różnić się od siebie bardziej. Buckley pojawi się w komedii jako Rose Gooding – kobieta o ognistym temperamencie, a Colman wystąpi w roli niejakiej Edith Swan – jej pobożnej sąsiadki. Kobiety zamieszkują nadmorską miejscowość i nie przepadają za sobą. Akcja toczy się w latach dwudziestych minionego wieku. Pewnego dnia Edith i inni mieszkańcy miasteczka zaczynają dostawać listy o gorszącej, obscenicznej treści.

Wszyscy podejrzewają, że to Rose jest ich nadawcą. Kobieta – która właśnie traci prawo do opieki nad córką – staje się pariasem, a listy nadal wysyłane są do zbulwersowanych mieszkańców. Policjantka Gladys Moss nie jest przekonana, że za całą sprawą stoi właśnie Rose. Postanawia znaleźć prawdziwego “zbrodniarza”. Pomoże jej w tym grupa silnych, niezależnych kobiet.

Portale filmowe zauważyły, że fabuła komedii przypomina odrobinę tę znaną z filmu “Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”. Nie jest to przypadek – ten tytuł również wyprodukowany został przez Czernina i Broadbenta. Za reżyserię “Wicked Little Letters” odpowiedzialna będzie Thea Sharrock (“Zanim się pojawiłeś”), a scenariusz przygotował Jonny Sweet (fabularzysta i aktor znany m.in. z “Johnny’ego Englisha 3”).

Reżyserka Thea Sharrock tak zapowiada swój nadchodzący projekt: “To będzie boska komedia o poruszającym tonie. Film będzie zabawny i bystry. Został oparty na kanwie autentycznych zdarzeń, które dziś są równie istotne, jak były sto lat temu. Widzowie popłaczą się ze śmiechu.”

Colman zagrała ostatnio w serialu “Heartstopper” Netfliksa. W czerwcu odbędzie się premiera dreszczowca “Men” z udziałem Buckley.

Previous Article
Adèle Haenel

Gwiazda "Portretu kobiety w ogniu" kończy karierę w branży filmowej. Ma dość patriarchatu i seksizmu

Next Article
Box office Doktor Strange w multiwersum obłędu

Box office: Doktor Strange nadal króluje w kinach. Zyski ze światowej dystrybucji robią wrażenie

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share