Box office: Doktor Strange nadal króluje w kinach. Zyski ze światowej dystrybucji robią wrażenie

Box office Doktor Strange w multiwersum obłędu
Box office Doktor Strange w multiwersum obłędu wciąż liderem w kinach / Foto: Marvel Studios, Walt Disney Studios

Tydzień temu informowaliśmy, że film “Doktor Strange w multiwersum obłędu” okazał się gigantycznym hitem komercyjnym w USA i za granicą. Blockbuster nadal utrzymuje pozycję absolutnego lidera i okazał się jednym z największych hitów frekwencyjnych od początku roku.

Box office Doktor Strange w multiwersum obłędu nadal na prowadzeniu w światowych kinach

W Stanach Zjednoczonych film zanotował spadek, jeśli chodzi o liczbę widzów, co jest jednak naturalną konsekwencją kolejnych premier. Film nadal zdołał odnieść sukces – zarobił kolejne 61 mln dolarów tylko w tym kraju. Przewaga “Doktora Strange’a 2” w ostatnim notowaniu amerykańskiego box-office’u jest znacząca.

Filmy z dalszych pozycji w Top 10 zarobiły kilkukrotnie mniej: tak oto “Pan Wilk i Spółka. Bad Guys” może pochwalić się zarobkiem wynoszącym jedynie 6,9 mln dolarów, a “Sonic 2” – zarobkami sięgającymi 4,5 mln. W kinach na terenie USA popularnością cieszą się też: “Podpalaczka” (debiut na miejscu 4. listy), “Wszystko wszędzie naraz” (miejsce 5., od ośmiu tygodni na ekranach), “Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a” (miejsce 6.), “Zaginione miasto” (m-ce 7.), “Wiking (m-ce 8.), “Family Camp” (debiut na miejscu 9.), “Nieznośny ciężar wielkiego talentu” (m-ce 10.).

Na całym świecie “Doktor Strange w multiwersum obłędu” zarobił już 688,1 mln dolarów (warto zaznaczyć, że budżet filmu oszacowano na 200 mln). W Korei Południowej zyski z dystrybucji filmu wyniosły już blisko 30 mln dolarów, a w Wielkiej Brytanii – 24,4 mln. W Meksyku obraz zainkasował dotąd 21 mln USD, w Brazylii – 15,1 mln, w Indiach – 12,6 mln, a w Australii – 12,2 mln. Portal “Box Office Mojo” podaje, że w Polsce marvelowska superprodukcja zgarnęła łącznie 1 625 048 dolarów. Obraz wciąż czeka na premierę m.in. w Bułgarii.

Łączne przychody z dystrybucji filmu w USA wyniosły 291,8 mln dolarów, a poza granicami tego kraju – 396,2 mln. Obraz zajmuje obecnie drugą pozycję listy filmów z najlepszymi zarobkami na arenie międzynarodowej w 2022 roku. Szczyt tego zestawienia należy do chińskiego filmu wojennego “The Battle at Lake Changjin” (oryg. “Zhang Jin Hu Zhi Shui Men Qiao”). Trzecie miejsce należy z kolei do innej amerykańskiej produkcji – do “Batmana” z Robertem Pattinsonem (łączny zarobek poza granicami USA wyniósł tylko o 5 mln USD mniej niż w przypadku “Doktora Strange’a 2”).

Czytaj też: Warner Bros. zapowiada dwa nadchodzące sequele: “Batmana 2” i “Zakonnicę 2”

Previous Article
Wicked Little Letters Jessie Buckley

Komedia "Wicked Little Letters": Jessie Buckley jako diablica, Olivia Colman w roli dewotki

Next Article
David Tennant i Catherine Tate

"Doktor Who": David Tennant i Catherine Tate przywróceni do obsady serialu BBC

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share