Trwają prace nad 2. sezonem polskiej wersji “Biura”. Kiedy premiera?

The Office PL Sezon 2
The Office PL Sezon 2. – ruszyły prace na planie / Foto: BBC Studio, Canal+ Polska

Jesienią minionego roku w ofercie CANAL+ Online zadebiutował serial “The Office PL” – polska wersja formatu, na bazie którego powstały kultowe sitcomy pt. “Biuro” (w odsłonie brytyjskiej – oryginalnej oraz amerykańskiej). Wersja serialu od CANAL+ okazała się na tyle dużym przebojem, że wkrótce ukaże się jej drugi sezon.

The Office PL Sezon 2. – ruszyły prace na planie zdjęciowym. Kiedy premiera?

W 2001 roku premierę miał brytyjski sitcom “Biuro”, a po czterech latach ukazał się jego amerykański odpowiednik – przez wielu uznany za jeszcze lepszy. Steve Carell wystąpił w tej odsłonie jako Michael Scott – arogancki, ekscentryczny, zakochany w sobie szpaner, który uwielbia utrudniać pracę podwładnym. Jest kierownikiem regionalnej firmy papierniczej i prawie nigdy nie wykonuje swoich obowiązków, ale dzięki naturalnej charyzmie zdobywa przyjaźń współpracowników. Polski reboot, “The Office PL”, dzieje się w Siedlcach, w firmie, która zajmuje się produkcją wody mineralnej.

Piotr Polak gra tu Michała – to odpowiednik Michaela Scotta. Postać ma stanowić odwzorowanie tej granej przez Carella. Michał to pozbawiony autorefleksji egoista, który zrobi wszystko dla uwagi innych. Niespodziewanie tytułowe biuro zostaje przejęte przez nowego właściciela, co niepokoi wszystkich – poza Michałem.

Na planie zdjęciowym 2. sezonu “The Office PL” padł już pierwszy klaps. Dokładna data premiery serialu jest jeszcze nieznana, ale wiadomo, że nowe odcinki wrócą jesienią tego roku (oczywiście na CANAL+ Online). Stanowisko reżyserskie zajmuje Maciej Bochniak, który w przeszłości nakręcił dramat gangsterski “Magnezja” oraz pracował przy serialach “Diagnoza”, “Belfer” i “O mnie się nie martw”. Scenarzystami 2. sezonu są Mateusz Zimnowodzki, Jakub Rużyłło i Łukasz Sychowicz.

Pierwszy sezon “The Office PL” przyniósł twórcom i stacji dobre wyniki oglądalności. Dorota Kośmicka-Gacke, jedna z producentek, przyznała, że liczy na więcej i liczy, że przy drugiej serii liczba miłośników “Biura” tylko wzrośnie. Obsadę serialu zasilają m.in. Vanessa Aleksander (“Sala samobójców. Hejter”), Adam Woronowicz (“Mayday”), Mikołaj Matczak (“Ostatni komers”), Milena Lisiecka (“Jesteś Bogiem”) i Adam Bobik (“Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”).

Previous Article
Krzyk 6 Obsada

"Krzyk 6" - wybrano członków obsady. Jacy aktorzy wrócą w sequelu?

Next Article
The First Omen

"The First Omen": powstanie prequel klasycznego horroru satanistycznego

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share