Reklama

“The First Omen”: powstanie prequel klasycznego horroru satanistycznego

The First Omen
The First Omen – powstaje nowa odsłona kultowej, horrorowej serii / Foto: Twentieth Century Fox

O prequelu legendarnego filmu grozy “Omen” mówiono już od lat. Dotychczas projekt pozostawał jedynie w sferze spekulacji – aż do teraz. Wytwórnia 20th Century Studios zatrudniła reżyserkę Arkashę Stevenson do pracy przy nowej odsłonie kultowej serii. Horror “The First Omen” będzie pełnometrażowym debiutem reżyserskim Stevenson.

The First Omen – powstanie prequel kultowego horroru z Gregorym Peckiem

Portale filmowe wspominały o prequelu “Omenu” już sześć lat temu, co sugeruje, że powstał wówczas zarys fabularny. Scenariusz przepisze jednak Stevenson we współpracy z Timem Smithem (“Nowy smak wiśni”). Niestety, o fabule nic na razie nie wiemy (poza oczywistą informacją, że akcja będzie toczyć się przed pierwszym “Omenem”). Oryginał z 1976 roku opowiadał o przybranym synu zamożnego dyplomaty, który okazuje się potomkiem Szatana – Antychrystem.

Stanowiska producenckie zajmą Tim Smith, David S. Goyer (“Batman – Początek”), Kevin Levine i Grace Wheelan. Za realizację odpowiedzialne będą wytwórnie 20th Century Studios i Phantom Four. Levine i Goyer niedawno maczali palce także przy reboocie serii “Hellraiser”, który ma ukazać się wkrótce na platformie VOD Hulu.

Arkasha Stevenson jako reżyserka ma na swoim koncie dziewięć projektów – wszystkie to serialu lub krótkie metraże. Jej 16-minutowy dramat “Vessels” nagrodzono między innymi na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Meksyku oraz podczas festiwalu FilmOut w San Diego. Kalifornijska artystka wyreżyserowała też sześć odcinków serialu stacji SyFy, “Channel Zero”.

Seria “Omen”, zainicjowana w połowie lat siedemdziesiątych, doczekała się pięciu odsłon: trzech filmów kinowych, filmu telewizyjnego oraz remake’u z 2006 roku. Pierwszy “Omen”, w reżyserii Richarda Donnera, zarobił 61 mln dolarów w USA i Kanadzie; zdobył też Oscara za ścieżkę dźwiękową. Cała seria zainkasowała w kinach łącznie 254 mln dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
The Office PL Sezon 2

Trwają prace nad 2. sezonem polskiej wersji "Biura". Kiedy premiera?

Next Article
Providence Lily James

Lily James gwiazdą komedii od studia, które dało nam "Palm Springs"

Related Posts
Total
6
Share