“The First Omen”: powstanie prequel klasycznego horroru satanistycznego

The First Omen
The First Omen – powstaje nowa odsłona kultowej, horrorowej serii / Foto: Twentieth Century Fox

O prequelu legendarnego filmu grozy “Omen” mówiono już od lat. Dotychczas projekt pozostawał jedynie w sferze spekulacji – aż do teraz. Wytwórnia 20th Century Studios zatrudniła reżyserkę Arkashę Stevenson do pracy przy nowej odsłonie kultowej serii. Horror “The First Omen” będzie pełnometrażowym debiutem reżyserskim Stevenson.

The First Omen – powstanie prequel kultowego horroru z Gregorym Peckiem

Portale filmowe wspominały o prequelu “Omenu” już sześć lat temu, co sugeruje, że powstał wówczas zarys fabularny. Scenariusz przepisze jednak Stevenson we współpracy z Timem Smithem (“Nowy smak wiśni”). Niestety, o fabule nic na razie nie wiemy (poza oczywistą informacją, że akcja będzie toczyć się przed pierwszym “Omenem”). Oryginał z 1976 roku opowiadał o przybranym synu zamożnego dyplomaty, który okazuje się potomkiem Szatana – Antychrystem.

Stanowiska producenckie zajmą Tim Smith, David S. Goyer (“Batman – Początek”), Kevin Levine i Grace Wheelan. Za realizację odpowiedzialne będą wytwórnie 20th Century Studios i Phantom Four. Levine i Goyer niedawno maczali palce także przy reboocie serii “Hellraiser”, który ma ukazać się wkrótce na platformie VOD Hulu.

Arkasha Stevenson jako reżyserka ma na swoim koncie dziewięć projektów – wszystkie to serialu lub krótkie metraże. Jej 16-minutowy dramat “Vessels” nagrodzono między innymi na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Meksyku oraz podczas festiwalu FilmOut w San Diego. Kalifornijska artystka wyreżyserowała też sześć odcinków serialu stacji SyFy, “Channel Zero”.

Seria “Omen”, zainicjowana w połowie lat siedemdziesiątych, doczekała się pięciu odsłon: trzech filmów kinowych, filmu telewizyjnego oraz remake’u z 2006 roku. Pierwszy “Omen”, w reżyserii Richarda Donnera, zarobił 61 mln dolarów w USA i Kanadzie; zdobył też Oscara za ścieżkę dźwiękową. Cała seria zainkasowała w kinach łącznie 254 mln dolarów.

Previous Article
The Office PL Sezon 2

Trwają prace nad 2. sezonem polskiej wersji "Biura". Kiedy premiera?

Next Article
Providence Lily James

Lily James gwiazdą komedii od studia, które dało nam "Palm Springs"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share