Ncuti Gatwa – Eric z serialu “Sex Education” – nowym Doktorem Who

Ncuti Gatwa jako Doktor Who
Ncuti Gatwa jako Doktor Who / Foto: instagram.com/ncutigatwa

Ncuti Gatwa – najbardziej kojarzony z roli Erica Effionga, homoseksualnego bohatera serialu Netfliksa “Sex Education” – wkrótce pojawi się w kolejnym odcinkowym przedsięwzięciu. Wybór okazuje się zaskakujący – Gatwa został wyłoniony do roli tytułowej w “Doktorze Who”.

Ncuti Gatwa jako Doktor Who

Na oficjalnym profilu serialu w serwisie Twitter ogłoszono, że wybór padł na 29-latka. Pojawiło się zdjęcie przedstawiające Gatwę i scenarzystę Russella T Daviesa. Fotografię opatrzono opisem: “Przyszłość jest tutaj i nazywa się Ncuti”. Zdjęcie wykonano na gali rozdania nagród BAFTA. Wpis zdobył do tej pory 12,4 tys. polubień, choć dla niektórych decyzja twórców jest kontrowersyjna.

Postać Doktora Who grana była w przeszłości między innymi przez Williama Hartnella, Patricka Troughtona, Sylvestra McCoya, Davida Tennanta, Matta Smitha czy wreszcie Jodie Whittaker (która została pierwszym kobiecym Doktorem); nigdy jednak przez czarnoskórego mężczyznę. Serial BBC nadawany jest od 1963 roku i opowiada o ostatnim Władcy Czasu.

Rodzina Ncutiego Gatwy pochodzi z Rwandy, a ojciec aktora jest afrykańskim dziennikarzem. Gatwa debiutował na ekranie w 2014 roku rolą w serialu “Bob Servant”. Przełom w jego karierze przyszedł w 2019 r., gdy otrzymał angaż do roli przodującej w “Sex Education”. Produkcja Netfliksa jest hitem wśród seriali młodzieżowych. Obecnie powstaje 4. sezonie “Sex Education”, w którym również zobaczymy Gatwę. Aktor pracuje też nad filmem komediowym “Barbie”, z udziałem Margot Robbie i Ryana Goslinga.

Odcinki serialu z Ncutim Gatwą jako Doktorem Who zobaczymy w okolicy 2023 roku. W rozmowie z BBC News gwiazdor powiedział: “To wspaniałe uczucie, czuję się zaszczycony. Ta rola to prawdziwa instytucja, jest ikoniczna. Postać Doktora Who znaczy bardzo wiele dla bardzo wielu ludzi, w tym dla mnie. Jestem wdzięczny, że przekazano mi tę pałeczkę. Zrobię wszystko, by wypaść w roli Doktora jak najlepiej.”

Davies dodaje, że jest zaszczycony możliwością współpracy. Przyznał też, że Gatwa “olśnił” ekipę serialu, kiedy jej członkowie poznali go jako Erica z “Sex Education”.

Previous Article
The Munsters Roba Zombiego

Zakulisowe zdjęcia z nowego filmu Roba Zombiego o Rodzinie Potwornickich

Next Article
Ms. Marvel Zwiastun

Nowy spot telewizyjny serialu "Ms. Marvel" od Disney+

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share