“Crimes of the Future” – znamy datę premiery nowego filmu Cronenberga

Crimes of the Future Data premiery
Crimes of the Future Data premiery / Foto: Neon, MK2/Mile End, Argonauts Prod., Telefilm Canada

David Cronenberg wraca po kilkuletniej przerwie. Ostatni pełny metraż kanadyjskiego reżysera, “Mapy gwiazd”, ukazał się w 2014 roku, a jego kolejny projekt – “Crimes of the Future” – zostanie zaprezentowany podczas nadchodzącego Festiwalu w Cannes. Znamy też datę premiery kinowej.

Crimes of the Future Data premiery w kinach

Studio Neon, które zajmie się dystrybucją filmu na terenie Stanów Zjednoczonych, ogłosiło na Twitterze, że premiera “Crimes of the Future” przypada na 3 czerwca 2022. Tego dnia film zostanie zaprezentowany w wybranych kinach nowojorskich i w Los Angeles. Tydzień później, 10 czerwca, obraz trafi do regularnej dystrybucji w USA. Horror “Crimes of the Future” promowany jest sloganem reklamowym: “Operacja to nowa płeć”.

Czytaj też: “X” w reżyserii Ti Westa – recenzja nowego slashera od studia A24. Ambitny, transgresyjny horror

Dodatkowo serwis IMDb podaje, że 25 maja film będzie miał premierę we Francji (w domyśle ma to być premiera kinowa), a 2 czerwca ukaże się w Holandii. W drugiej połowie maja projekt zostanie zaprezentowany podczas Festiwalu w Cannes. “Crimes of the Future” to koprodukcja Kanady, Wielkiej Brytanii, Grecji i Francji. Zdjęcia do filmu kręcone były między innymi w Atenach i mieście portowym Pireus, w regionie Attyka.

W fantastycznonaukowym horrorze wystąpiła plejada gwiazd: Léa Seydoux, Viggo Mortensen, Kristen Stewart, Scott Speedman, Don McKellar, Tanaya Beatty i Nadia Litz. Akcja filmu dzieje się w niedalekiej przyszłości, w której ludzkość próbuje dostosować się do syntetycznego otoczenia. Bohaterowie nowej historii Cronenberga dotknięci są “zespołem przyspieszonej ewolucji”. Pierwsze, przedpremierowe recenzje widowiska są pozytywne i sugerują, że projekt może zaszokować widzów.

Poniżej możecie zobaczyć oficjalny zwiastun “Crimes of the Future”. Data polskiej premiery jest obecnie nieznana.

Previous Article
Zakonnica 2 Fabuła

"Zakonnica 2" - zarys fabuły, nazwiska twórców. Wiemy, kiedy ruszają zdjęcia do filmu

Next Article
Viola Davis

Viola Davis w serialu HBO Max kontynuującym "Peacemakera"

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share