Twórca “Piły” przygotuje zimowy thriller o nastolatkach walczących o przetrwanie w “górskim piekle”

Ski Weekend
Ski Weekend – powstaje nowy thriller od producenta Piły / Foto Prime: Twisted Pictures, Lions Gate

Twórca “Piły” Oren Koules przygotuje pełnometrażową adaptację dreszczowca “Ski Weekend” we współpracy ze swoim synem, Milesem. Literacki oryginał to zimowy thriller, który pobrzmiewa echem “Hotelu zła”, “Domku w górach” czy “Lśnienia”.

Ski Weekend – nowy thriller od producenta serii Piła

Pod tytułem “Ski Weekend” kryje się debiutancka powieść Liani Kotcher (napisana przez nią pod pseudonimem artystycznym Rektok Ross). Książka, która ukazała się w sprzedaży jesienią minionego roku, opowiada o sześciu nastolatkach uwięzionych w górskim “piekle”. Młodzi bohaterowie muszą podjąć pozornie niemożliwe decyzje i zdecydować, kto z nich przeżyje i wróci do domu cały, a kto poniesie śmierć.

Miles Koules uznał wydawnictwo Kotcher za “survivalową opowieść utrzymaną w odpowiednio szybkim tempie” i zapewnia, że film też taki będzie. “Książka wbija w fotel aż do ostatnich stron. Czytając ją, zastanawiasz się, który z bohaterów przetrwa. Istotne są podjęte w niej kwestie socjologiczne, istotne jest przedstawienie nastolatków w zróżnicowany sposób. Mając do czynienia z książką, wiedziałem, że muszę przenieść ją na duży ekran” – dodaje Koules.

Czytaj też: TOP 10 – najlepsze filmy survivalowe

Nie wiadomo, kto wyreżyseruje projekt “Ski Weekend”; na razie poznaliśmy jedynie nazwiska producentów. Oren Koules kontynuuje pracę w branży filmowej od blisko trzydziestu lat i ma w swoim dorobku takie tytuły, jak “Desperatki”, “Katakumby”, “Martwa cisza” czy “Miłość jest za darmo”. Był również producentem wykonawczym sitcomów “Miłość z o.o.” oraz “Dwóch i pół”. Widzowie kojarzą jego nazwisko z serią “Piła”. Koules zajął stanowisko producenckie przy realizacji pierwszej (2004), drugiej (2005), trzeciej (2006), czwartej (2007), piątej (2008) i szóstej odsłony (2009). Pracował też przy “Pile 3D” (2010), “Dziedzictwie” (2017) oraz “Spirali: Nowym rozdziale serii Piła” (2021).

Previous Article
Schody Zwiastun

"Schody": zwiastun serialu HBO Max z Toni Collette i Colinem Firthem

Next Article
X Recenzja filmu

„X” w reżyserii Ti Westa – recenzja nowego slashera od studia A24. Ambitny, transgresyjny horror

Related Posts
Total
0
Share