Powstaje ekranizacja “Folwarku zwierzęcego”. Reżyseruje Andy “Gollum” Serkis

Folwark zwierzęcy Andy Serkis
Folwark zwierzęcy Andy Serkis nakręci własną wersję powieści / Foto: Wikimedia Comm.

Andy Serkis – znany między innymi jako Gollum z serii “Władca Pierścieni” – szykuje film stanowiący ekranizację “Folwarku zwierzęcego”. Będzie reżyserem widowiska, które powstanie dzięki wytwórni Cinesite.

Folwark zwierzęcy Andy Serkis nakręci własną wersję słynnej powieści Orwella

Studio Cinesite odpowiedzialne jest między innymi za efekty specjalne w blockbusterze “Nie czas umierać” oraz animację w przypadku “Rodziny Addamsów 2” (2021). Andy Serkis już w 2012 roku poinformował o swoich planach przeniesienia książki George’a Orwella na duży ekran. Obraz powstanie metodą animacji komputerowej. Cinesite nawiąże współpracę ze studiem Serkinsa – Imaginarium.

“Folwark zwierzęcy” George’a Orwella w metaforyczny sposób odwołuje się do takich kwestii jak totalitaryzm czy wojna. Antyutopijna, alegoryczna powieść opowiada o tytułowych zwierzętach, które pozbyły się ludzi i zaczęły samodzielnie rządzić folwarkiem. Serkis powiedział:

— Przeżyłem niesamowitą przygodę, próbując dokonać adaptacji tej wyjątkowej historii. Opłaciło się: udało mi się nawiązać kontakt z genialnymi ludźmi pracującymi w Cinesite. Nasza wersja książki też będzie emocjonalnie potężna, a przy tym humorystyczna. Spodoba się widzom w każdym wieku.

Nie będzie to pierwsza adaptacja “Folwarku zwierzęcego”. W latach pięćdziesiątych powstał film animowany Johna Halasa i Joya Batchelora, który zdobył nominację do nagrody BAFTA. Druga ekranizacja – z 1999 roku – walczyła o statuetkę Saturna jako najlepszy program telewizyjny. W filmie zagrali m.in. Ian Holm i Patrick Stewart.

Andy Serkis wyreżyserował dotąd trzy film: “Pełnię życia” (2017) z Andrew Garfieldem, przygodowe dzieło “Mowgli: Legenda dżungli” (2018) oraz “Venoma 2: Carnage” (2021).

Previous Article
Sebastián Rulli jako James Bond

Sebastián Rulli – znany z serialu "El Dragón: Powrót wojownika" – jako nowy James Bond?

Next Article
Rebel Moon Zdjęcia z planu

Zack Snyder potwierdził, że wystartowały zdjęcia do "Rebel Moon". Zobacz materiały z planu

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share