Frank Langella opuszcza obsadę netfliksowej “Zagłady domu Usherów”

Zagłada domu Usherów Frank Langella
Zagłada domu Usherów Frank Langella usunięty z obsady serialu / Foto Prime: Dog Run, Park Pict., TBB, White Hat, Samuel Goldwyn Films

Mike Flanagan w pocie czoła pracuje nad kolejnym serialem grozy Netfliksa – mowa o projekcie “The Fall of the House of Usher”. Do niedawna był z nim wiązany Frank Langella, który miał zagrać Rodericka Ushera. Aktor został jednak usunięty z planu.

Zagłada domu Usherów Frank Langella opuszcza obsadę serialu Netfliksa

Z występem Franka Langelli w serialu wiążą się spore kontrowersje. Właśnie zakończono śledztwo w sprawie jego zachowania na planie zdjęciowym. Okazuje się, że 84-letni, nominowany do Oscara aktor dopuścił się “niedopuszczalnego postępowania”, pracując z innymi członkami ekipy realizacyjnej. W efekcie Langella został pozbawiony roli i usunięty z obsady.

Portal “TMZ” zamieścił artykuł, z którego wynika, że Langella napastował seksualnie pracownicę planu oraz kierował niedwuznaczne komentarze w stronę jednej z aktorek. Jak dotąd nie udało się nawiązać kontaktu z rzecznikiem prasowym gwiazdora. Netflix poszukuje kandydata do roli Ushera, który jest centralnym bohaterem serialu.

Serial w reżyserii Mike’a Flanagana będzie ekranizacją klasycznej noweli Edgara Allana Poego “Zagłada domu Usherów”. Roderick Usher to najbardziej prominentna postać literackiego pierwowzoru. Jest to jeden z ostatnich żyjących członków tytułowego rodu, pełniący rolę narratora i rozprawiający o postępującej chorobie – to ważny motyw książki.

Rolę siostry-bliźniaczki Rodericka, Madeline Usher, otrzymała Mary McDonnell, a Carl Lumbly zagra postać detektywa C. Auguste’a Dupina. W obsadzie znajdują się także Carla Gugino, Henry Thomas, Willa Fitzgerald, Kate Siegel, Michael Trucco, Zach Gilford i Annabeth Gish. Mark Hamill (“Gwiezdne wojny”) otrzymał angaż do roli, w której ma poczuć się “jak w domu” – twórcy nie zdradzają jednak szczegółów fabularnych.

Serial “The Fall of the House of Usher” będzie liczył osiem odcinków. Prace produkcyjne trwają w najlepsze; nakręcono już około połowę materiału. Te sceny, w których zdążył wystąpić Langella, trzeba będzie zrealizować ponownie, przy udziale nowego aktora.

Nowela Poego poruszała takie tematy, jak szaleństwo, izolacja oraz poczucie tożsamości.

Previous Article
Magic Mike's Last Dance Salma Hayek

Salma Hayek zamiast Thandiwe Newton w filmie o ostatnim tańcu Magic Mike'a

Next Article
Crimes of the Future

Nowy film Cronenberga "Crimes of the Future" jest "czystym chaosem" i wywoła atak paniki wśród widzów

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share