Jason Momoa w serialu o kolonizacji Hawajów. Będzie też jego scenarzystą

Chief of War Jason Momoa
Chief of War Jason Momoa pracuje przy serialu Apple TV+ / Foto Prime: Wikimedia Commons

Jason Momoa po raz kolejny nawiązał współpracę z serwisem Apple TV+. 42-latek i rodowity mieszkaniec Honolulu będzie twórcą serialu “Chief of War”, w którym zagra także rolę przodującą.

Chief of War Jason Momoa gwiazdą, scenarzystą i producentem serialu Apple TV+

To drugi wspólny projekt Jasona Momoa i Apple TV+ po serialu “See”. “Chief of War” będzie ośmioodcinkową produkcją o tematyce historycznej. Hollywoodzki gwiazdor – odtwórca roli Aquamana – będzie scenarzystą i producentem wykonawczym serialu. Ma też zagrać jedną z kluczowych postaci.

Czytaj też: Jason Momoa złoczyńcą w filmie “Szybcy i wściekli 10”

Na razie niewiele wiadomo o fabule “Chief of War”. Wiemy natomiast, że powstanie serial o zjednoczeniu i kolonizacji Hawajów, a bohaterami będą lokalni mieszkańcy. Akcja będzie toczyć się na przełomie XVIII i XIX wieku, w czasie stanu wojennego. Wojownik imieniem Ka’iana znajduje się w samym centrum działań bojowych. Nie potwierdzono, czy postać tę zagra Jason Momoa, choć biorąc pod uwagę jego dotychczasowe kreacje i jego wizerunek, wydaje się to prawdopodobne.

Momoa przygotuje fabułę do wszystkich lub większości odcinków, w czym pomoże mu Thomas Pa’a Sibbett. Obaj zajmą też stanowiska producenckie. Showrunnerem będzie Doug Jung. Pierwsze dwa epizody wyreżyseruje Justin Chon – twórca nominowanego do nagrody Independent Spirit “Blue Bayou”.

Filmografię Jasona Momoa zamyka ubiegłoroczna “Diuna” (wyróżniona sześcioma Oscarami).

Previous Article
Shrinking Harrison Ford

Harrison Ford schorowanym doktorem psychiatrii w serialu Apple TV+

Next Article
Infinite Storm Zwiastun

Polski zwiastun dramatu surivalowego "Infinite Storm" od Małgorzaty Szumowskiej

Related Posts
Total
0
Share