Box office: “Morbius” numerem jeden w amerykańskich kinach

Box office Morbius
Box office Morbius – wyniki finansowe w weekend otwarcia / Foto Prime: Marvel Studios, Sony, Columbia

To nie żart: 1 kwietnia w kinach zadebiutował “Morbius”, długo wyczekiwany film superbohaterski z Jaredem Leto. Obraz wszedł na ekrany w prima aprilis (m.in. w Polsce, USA, Japonii czy Hiszpanii) i wielu obawiało się, że jego wyniki finansowe same w sobie będą śmieszne. Tak się jednak nie stało.

Box office Morbius numerem jeden w USA

“Morbius” w reżyserii Daniela Espinosy zarobił w weekend otwierający 39,1 mln dolarów w Ameryce Północnej oraz 44,9 mln USD w innych krajach, co daje łączne przychody na poziomie 84 mln. Film kosztował około 75 mln dolarów, więc zakładając, że w kolejnych tygodniach podtrzyma dobrą tendencję zarobkową, może okazać się umiarkowanym przebojem kasowym.

Start w Ameryce okazuje się całkiem udany: eksperci szacowali, że “Morbius” zarobi tu mniej, bo około 33 mln USD. Zarobki przekraczające 39 mln pozwoliły nowej produkcji Sony i Marvela uplasować się na szczycie notowania box office’u. Tuż za “Morbiusem” znajduje się komedia “Zaginione miasto”, a czołówkę box office’u zamyka “Batman” z Robertem Pattinsonem. Dalsze miejsca w tegotygodniowym notowaniu zajmują: “Uncharted”, “Jujutsu Kaisen 0”, “RRR”, “Spider-Man: Bez drogi do domu” (16 tygodni na ekranach kin!), “Pies” z Channingiem Tatumem, slasher “X” oraz “Wszystko wszędzie naraz”.

Dokładne wyniki box-office’owe z innych państw są na razie nieznane. Wkrótce powinniśmy poznać przychody z Australii, Niemiec, Meksyku i Wielkiej Brytanii.

Rolę główną w “Morbiusie” zagrał Jared Leto – niedawno “uhonorowany” Złotą Maliną za kreację w “Domu Gucci”. Tytułowy bohater filmu cierpi z powodu rzadko spotykanej choroby krwi i jest zdeterminowany, by pomóc innym, którzy borykają się z tym samym problemem. Jednocześnie doktor Michael Morbius odkrywa w sobie ciągoty do zła i zniszczenia. Odkrywa, że ma mroczną, wampirzą stronę i zyskuje nadludzkie zdolności.

Previous Article
Antoni Królikowski

Antoni Królikowski w ogniu krytyki. Jego poczynania nazwano "niemoralnymi" i "prymitywnymi"

Next Article
Titanic 666 Zwiastun

ZWIASTUN: "Titanic 666", czyli nowy "potworek" od studia The Asylum

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share