Bill Skarsgård jako Kruk w reboocie kultowego filmu z lat 90.

Bill Skarsgård jako Kruk
Bill Skarsgård jako Kruk? Tak – powstaje reboot filmu z lat 90. / Foto Prime: Warner Bros., Miramax Films

Pamiętacie thriller “Kruk” z połowy lat dziewięćdziesiątych? Obraz pokryła nić kultu, choć kojarzony jest także z tragicznym wypadkiem na planie zdjęciowym: odtwórca głównej roli Brandon Lee zginął od kuli podczas kręcenia scen. Teraz ogłoszono, że film doczeka się reboota. W roli przodującej zobaczymy Billa Skarsgårda – upiornego klauna Pennywise’a z serii “To”.

Bill Skarsgård jako Kruk w reboocie kultowego filmu z lat 90.

Projekt “The Crow” zapowiadany jest jako “uwspółcześniona reimaginacja” pamiętnego “Kruka” (1994). Film wyreżyseruje pochodzący z Londynu Rupert Sanders, który ma na swoim koncie takie tytuły, jak “Ghost in the Shell” czy “Królewna Śnieżka i Łowca”. W obsadzie znajdują się na razie tylko dwaj odtwórcy: Bill Skarsgård oraz FKA twigs (piosenkarka, nominowana do nagrody Grammy).

Obraz będzie bazował na mrocznych komiksach Jamesa O’Barra o Eriku Dravenie – rockmanie, który ginie tuż przed halloween, a następnie wraca do życia i prowadzony przez mistycznego kruka, szuka zemsty na osobach odpowiedzialnych za jego śmierć. Filmowy pierwowzór z Brandonem Lee uchodzi za jeden z najbardziej oryginalnych projektów superbohaterskich.

Czytaj też: TOP 10 – najlepszy filmy o tematyce halloweenowej

Postać Dravena zagra Skarsgård – aktor charakterystyczny, który straszył w dwóch odsłonach horrorowej serii “To”, a ponadto wystąpił w “Diable wcielonym” oraz serialu “Castle Rock”. Scenariusz przygotowuje Zach Baylin – nominowany do Oscara za dramat “King Richard” z Willem Smithem.

Reżyser Rupert Sanders tak zapowiada swój nadchodzący projekt:

— “Kruk” to piękna, mroczna, poetycka, ale chwilami też niepokojąca historia. To opowieść o miłości, stracie, żalu i chęci pomsty.

Zdjęcia do nowego “Kruka” rozpoczną się w czerwcu tego roku, a materiały kręcone będą między innymi w Pradze oraz Monachium. “The Hollywood Reporter” podaje, że budżet filmu oszacowano na 50 mln dolarów.

Previous Article
The Kill Room Uma Thurman

Uma Thurman i Samuel L. Jackson gwiazdami mafijnej komedii "The Kill Room"

Next Article
Antoni Królikowski

Antoni Królikowski w ogniu krytyki. Jego poczynania nazwano "niemoralnymi" i "prymitywnymi"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share