Bruce Willis jest ciężko chory i rezygnuje z aktorstwa

Bruce Willis cierpi na afazję
Bruce Willis cierpi na afazję / Foto: Wikimedia Commons

Bruce Willis zdecydował się na poważny krok: rezygnuje z dalszej kariery aktorskiej. Powodem jest afazja – zaburzenie funkcji językowych, którego przyczyną jest częściowe uszkodzenie mózgu. Wieści o chorobie przekazali najbliżsi gwiazdora.

Bruce Willis cierpi na afazję i rezygnuje z aktorstwa

W przypadku afazji dochodzi najczęściej do uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego. Osoby cierpiące na tę przypadłość mają problemy z mówieniem, rozumieniem wypowiedzi, czasem czytaniem i pisaniem. O przypadłości, z jaką zmaga się Bruce Willis, poinformowała w mediach m.in. Demi Moore, jego była żona.

Diagnozy lekarskiej dokonano niedawno; afazja źle wpływa na zdolności poznawcze aktora. Po dłuższym namyśle 67-latek postanowił zrezygnować z kariery w Hollywood, choć ta znaczy dla niego bardzo dużo. Grupowe oświadczenie w tej sprawie wydały najbliższe osoby w życiu Willisa: obecna żona, Emma Heming Willis, była małżonka Demi Moore, a także córki – Rumer, Evelyn, Mabel, Tallulah i Scout:

— To dla nas trudny, pełen wyzwań czas. Cenimy sobie miłość, wsparcie i współczucie ze strony wszystkich fanów. Przechodzimy przez to razem, jako silna jednostka rodzinna. Mówimy o tym wprost, bo wiemy, jak wiele Bruce znaczy dla swoich fanów. I vice versa: oni są ważni też dla niego. Dewiza życiowa Bruce’a brzmi: “żyj na całego”. To właśnie zamierzamy zrobić.

Post Demi Moore na Instagramie, w którym poinformowała o chorobie Bruce’a Willisa, zebrał blisko 360 tys. wspierających reakcji i 19 tys. komentarzy.

Bruce Willis – choroba, koniec kariery

Willis ukończył pracę przy wielu filmach, które obecnie znajdują się w fazie postprodukcji. To oznacza, że choć zerwał z karierą aktora, na premierę czeka około osiem widowisk z jego udziałem. Nie wiadomo natomiast, co stanie się z trzecią odsłoną serii “Fortress”, do której wkrótce miały rozpocząć się zdjęcia.

Plotki o pogarszającym się stanie zdrowia Willisa krążą po sieci już od dłuższego czasu. Spekulowano, że aktor cierpi na demencję i występuje w licznych projektach klasy “B”, by zarobić na przyszłe leczenie.

Filmografię aktora zamyka akcyjniak “A Day to Die” z udziałem Johnny’ego Messnera i Franka Grillo. Willis zaczął pracować jako aktor pod koniec lat siedemdziesiątych. Ma na koncie dwie statuetki Emmy, cztery nominacje do Saturna, a także trzy nominacje do Złotych Globów i jedną wygraną nagrodę (za występ w serialu “Na wariackich papierach”). Aktor uchodzi za ikonę kina akcji.

Do wieści na temat choroby Bruce’a Willisa odniósł się m.in. Jason Blum, który pracował z aktorem przy filmach “Split” i “Glass”:

— To, że przechodzi na emeryturę, nie odbiera mu statusu legendy. Dorobek Bruce’a Willisa – nasze ulubione filmy czy seriale – będzie żył wiecznie.

Previous Article
Welcome to Derry Serial

HBO Max przygotuje serial "Welcome to Derry" - prequel serii "To", o zabójczym klaunie

Next Article
Ród smoka Data premiery

Znamy datę premiery "Rodu smoka" - czyli prequela "Gry o tron"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share