Znakomicie oceniony slasher Ti Westa “X” trafi do polskich kin. Premiera wkrótce

X Premiera w Polsce
X Premiera w Polsce coraz bliżej / Foto Prime Movies: Kadr z horroru “X” (A24, Bron Studios, Mad Solar)

Slasher “X” w reżyserii Ti Westa na razie ukazał się w kinach na terenie USA, ale wkrótce trafi też na nasze ekrany. Polski dystrybutor, M2 Films, ogłosił, że zaprezentuje krwawą produkcję widzom, dodając przy tym: “to absolutny triumf horroru”.

X Premiera w Polsce już “wkrótce”

Jeśli ktoś zna się na slasherach, to z pewnością Amerykanie. Najsłynniejsze horrory typu stalk n’ slash (“Piątek, trzynastego”, “Halloween”, “Teksańska masakra piłą mechaniczną”) pochodzą właśnie z tego kraju. “X” w reżyserii Ti Westa ukazał się już na terenie USA, w weekend otwarcia zgarniając przyzwoite 4,5 mln dolarów. Niebawem też będziemy mogli przekonać się o fenomenie “X”. Horror utrzymuje wynik 96 proc. pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes (średnią wyciągnięto z ponad stu pięćdziesięciu opinii).

Na razie M2 Films informuje jedynie, że “X” trafi na ekrany polskich kin “wkrótce”; data premiery na pewno zostanie odsłonięta w ciągu najbliższych tygodni. Na swojej facebookowej stronie dystrybutor umiejętnie podsyca zainteresowanie filmem, nazywając go “mistrzowskim”, “oryginalnym”, “przyprawiającym o dreszcze” i “pełnym zwrotów akcji”.

“X” toczy się w roku 1979 i opowiada historię grupy młodych filmowców, którzy wyruszają na prowincję stanu Teksas – planują nakręcić tu film pornograficzny. Poczynania bohaterów nie podobają się starszym mieszkańcom małego miasteczka. Wkrótce dochodzi do brutalnego starcia i rozpoczyna się desperacka walka o życie.

Role główne grają w “X” Mia Goth, gwiazda nowego “Krzyku” Jenna Ortega, Martin Henderson, Brittany Snow i Kid Cudi. Powstał już prequel filmu, o tytule “Pearl”, który też ukaże się w tym roku.

Źródło: facebook.com/m2filmspl

Previous Article
Jakoś to będzie Premiera

Premiera kinowa: polska komedia "Jakoś to będzie". Pierwsze recenzje są zachęcające

Next Article
Ordinary Angels Hilary Swank

Hilary Swank i Alan Ritchson gwiazdami dramatu o prawdziwych "aniołach"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share