Serial Netfliksa “Archiwum 81” anulowany po pierwszym sezonie

Archiwum 81 Sezon 2
Archiwum 81 Sezon 2. serialu nie powstanie / Foto Prime: Netflix

Mamy złe wieści dla miłośników serialu “Archiwum 81” – a tych nie powinno być mało, biorąc pod uwagę świetne wyniki oglądalności na Netfliksie. Pomimo sukcesu serialu gigant VOD postanowił anulować go zaledwie po pierwszym sezonie.

Archiwum 81 Sezon 2. serialu nie powstanie

“Archiwum 81” ukazało się w ofercie serwisu streamingowego dwa miesiące temu, w połowie stycznia. Liczący osiem odcinków serial opowiadał o Danielu (Mamoudou Athie), młodym mężczyźnie, który podejmuje nietypowe zlecenie. Otrzymuje dostęp do wielkiego domu z dala od miasta, gdzie jego zadaniem będzie odrestaurowanie starych taśm wideo o tajemniczej treści. Kasety VHS są pozostałością po dokumentalistce, która kręciła film poświęcony mieszkańcom mrocznego apartamentowca w Nowym Jorku.

Decyzja Netfliksa o anulowaniu “Archiwum 81” może okazać się szokująca. Wkrótce po debiucie na ekranach serial uplasował się na liście Top 10 w wielu krajach świata – był jedną z najchętniej odtwarzanych produkcji stycznia. Portal “What’s on Netflix” podaje, że w ciągu zaledwie dwóch tygodni serial oglądano łącznie 128,5 mln godzin.

Serwis “Deadline Hollywood” spekuluje, że choć wynik jest mocny, a serial okazał się hitem w oczach widzów, dla zarządców Netfliksa sukces mógł być niewystarczający. Możliwe, że budżet “Archiwum 81” był bardzo wysoki i wyniki komercyjne serialu okazały się dla giganta VOD przeciętne.

Być może produkcja 2. sezonu “Archiwum 81” byłaby zbyt kosztowna, a Netflix woli postawić na produkcje tańsze w realizacji (jak dokumenty w stylu “Coming outu Coltona”).

Jednym z producentów serialu był James Wan. W “Archiwum 81” wystąpili między innymi Athie, Dina Shihabi, Martin Donovan, Julia Chan, Matt McGorry, Ariana Neal, Daniel Johnson i Evan Jonigkeit.

Previous Article
Bill Murray i Seth Rogen

Bill Murray i Seth Rogen wystąpią w komediodramacie o przemijaniu i poprawie jakości życia

Next Article
Infinite Storm Data premiery

Znamy datę polskiej premiery nowego filmu Małgorzaty Szumowskiej, "Infinite Storm"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share