“Wiking”, nowy film Roberta Eggersa, z “R-ką” od organizacji MPA

Wiking Roberta Eggersa
Wiking Roberta Eggersa z kategorią wiekową “R” / Foto Prime: Focus Features, Universal, Regency Enterprises

“Blonde”, czyli ekranowa biografia Marilyn Monroe, nie jest jedynym filmem ocenionym przez amerykańską organizację cenzorską MPA. Długo wyczekiwany “Wiking” w reżyserii Roberta Eggersa właśnie dostał mocną – i wcale nie zaskakującą – kategorię wiekową od stowarzyszenia cenzorów.

Wiking Roberta Eggersa z kategorią wiekową “R”

“Wiking” to nowość przygotowana przez Roberta Eggersa – twórcę horrorów “Lighthouse” i “Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii”. Tym razem wizjoner pokusił się o skręt w bardziej dramatyczną aleję kina. Jego nadchodzący film łączy w sobie elementy tragedii, kina epickiego i historycznego. Premiera w Polsce odbędzie się za miesiąc, 22 kwietnia. Za dystrybucję odpowiedzialny będzie UIP (United International Pictures).

Organizacja Motion Picture Association (MPA) przyznała “Wikingowi” kategorię wiekową “R”. Oznacza to, że obraz mogą obejrzeć widzowie poniżej 17. roku życia, ale tylko w asyście osoby pełnoletniej. Decyzję uzasadniono obecnością scen krwawej przemocy w filmie, a także scenami o charakterze seksualnym i negliżem aktorów. Nie da się ukryć: film o wikingach powinien prezentować się właśnie tak – brutalnie i obrazoburczo.

Bohaterem jest książę, który posunie się naprawdę daleko, by pomścić śmierć swojego ojca. Rolę główną otrzymał od Roberta Eggersa Alexander Skarsgård. Wciela się on w Amletha – postać znaną ze skandynawskich legend, która potem zainspirowała powstanie bohatera szekspirowskiego, Hamleta.

W niedawnym wywiadzie Skarsgård powiedział: “W scenie finałowej wyrywam facetowi gardło gołymi rękami, a potem wyję do księżyca. To było ‘pierwotne’, prymitywne doświadczenie. Upuściłem z siebie te emocje, ale byłem wykończony. Zobaczycie to dokładnie w tej scenie. Pod koniec pracy na planie byłem absolutnym wrakiem.”

W obsadzie filmu “Wiking” znajdują się również Nicole Kidman, Willem Dafoe, Ethan Hawke, Anya Taylor-Joy, Claes Bang, Björk, Ingvar Eggert Sigurðsson, Ralph Ineson, Murray McArthur, Hafþór Júlíus Björnsson i Kate Dickie.

Previous Article
Film Blonde

Film o Marilyn Monroe z Aną de Armas otrzymał kategorię wiekową "NC-17" od MPA

Next Article
Nekrokosm

Twórca "Mandy" z Nicolasem Cage'em kręci "kosmiczny" film dla studia A24

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share