Thora Birch miała powrócić jako dorosła Dani Dennison w filmie “Hokus pokus 2”. Dlaczego nie zagrała w sequelu?

Hokus pokus 2 Thora Birch
Hokus pokus 2 Thora Birch nie zagrała w sequelu – choć składano jej propozycję / Foto Prime: Walt Disney Pictures, Touchwood, Buena Vista Pictures

Thora Birch ma za sobą udaną karierę aktorską – była nominowana do nagrody BAFTA za rolę w “American Beauty”, do Złotego Globu za występ w “Ghost World” oraz do statuetki Emmy za kreację w filmie “Z ulicy na Harvard”. Przygodę z kinem zaczynała już jako aktorka dziecięca, w latach 90. grając m.in. w komedii familijnej “Hokus pokus”. Obecnie szykowany jest sequel tej kultowej produkcji, w którym nie zobaczymy jednak Birch.

Hokus pokus 2 Thora Birch nie wystąpiła w kontynuacji

Serwis “Entertainment Weekly” podaje, że Thora Birch miała wziąć udział w projekcie “Hokus pokus 2” – mało tego: zaangażowano ją do “większej roli drugoplanowej”. Zamiast pojawić się w roli cameo, Birch zagrałaby dorosłą Dani Dennison – tę samą postać, co w pierwszym “Hokus pokus”, tyle że o blisko trzy dekady starszą.

Dziś wiemy już, że do tego nie doszło. Birch musiała zrezygnować z udziału w sequelu, bo w międzyczasie podpisała kontrakt na rolę niejakiej Tamary Novak w serialu “Wednesday”. Będzie to aktorska produkcja o życiu Wednesday Addams – córki Mortycji i Gomeza – która rozpoczyna naukę w college’u. Projekt powstaje dla platformy Netflix. Choć w grudniu pojawiały się pogłoski, że Birch nie zagra także tej roli, obecnie serwis IMDb zapewnia, że jest inaczej. Największa baza filmowa świata podaje, że aktorka wystąpiła w sześciu z ośmiu nakręconych odcinków.

W filmie “Hokus pokus 2” Thora Birch miała wystąpić jako dorosła Dani. Planowano, że jej sceny łączyłyby się ze scenami trzech nastoletnich, głównych bohaterek (granych przez Whitney Peak, Lilię Buckingham i Belissę Escobedo). W wywiadzie z 2020 roku Birch mówiła, że chętnie wróci do świata znanego z “Hokus pokus”:

— Jeśli zostanie mi zaproponowana rola, jasne. To zależy od scenariusza, ale jestem pewna, że Dani nie wyrosła na ćpunkę, sprzedającą narkotyki gdzieś w bocznej uliczce.

W kontynuacji wracają Bette Midler, Doug Jones, Sarah Jessica Parker i Kathy Najimy.

Previous Article
Top Gun: Maverick Premiera w Cannes

Nowy film z Tomem Cruise'em, "Top Gun: Maverick", doczeka się premiery na Festiwalu w Cannes

Next Article
Maestro Matt Bomer

Matt Bomer prawdopodobnie zagra w nowym filmie reżyserowanym przez Bradleya Coopera

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share