“Batman” triumfuje w kinach, zostawiając konkurencję w tyle. 250 mln USD zysku trzy dni po premierze

Batman Box office
Batman Box office w weekend otwarcia / Foto Prime: Warner, 6th & Idaho, DC Films

Zaledwie trzy dni po swojej premierze “Batman” w reżyserii Matta Reevesa zarobił niemal 250 mln dolarów w kinach. Wygląda na to, że nowy film o przygodach Bruce’a Wayne’a – tym razem utrzymany w mrocznym, noirowym wydaniu – okaże się jednym z największych box-office’owych hitów tego roku.

Batman Box office – ile zarobił nowy film o superbohaterze DC Comics?

“Batman” był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier minionych miesięcy – a może nawet lat. Nikogo nie powinien dziwić sukces, jaki film odniósł w kinach – przy czym warto zaznaczyć, że dopiero w nich zadebiutował. Widowiskowy film akcji z Robertem Pattinsonem może pochwalić się najlepszymi zarobkami w weekend otwarcia w kinach w 2022 roku: od piątku zarobił 248,5 mln dolarów dookoła świata.

W USA i Kanadzie “Batman” zgarnął 51,7 proc. tej kwoty – czyli 128,5 mln USD. Można tu mówić o wielkim przeboju kasowym, nawet jeśli oczekiwania ekspertów były wyższe (powiedzmy: zawyżone). Spekulowano, że do 7 marca “Batman” zainkasuje od 115 do nawet 170 mln dolarów w Ameryce Północnej oraz od 330 do 475 mln łącznie na tym kontynencie, pod koniec obiegu kinowego.

“Batman” to jeden z największych hitów w garści Warner Bros. od czasu “Jokera” (2019). Film zadebiutował na pierwszym miejscu notowania box office’u w 73 z 74 terytoriów, gdzie został wydany. Największe zyski przyniósł w Wielkiej Brytanii, Australii, Meksyku, Brazylii oraz Francji. Warto też zauważyć, że widowisko nie ukazało się dotąd w Chinach (premiera 18 marca) oraz Japonii (premiera 11 marca). Premierę “Batmana” w Rosji anulowano.

W USA “Batman” pojawił się premierowo na 1. miejscu listy box office’u, wyprzedzając z kretesem takie tytuły jak “Uncharted”, “Pies”, “Spider-Man: Bez drogi do domu” oraz “Śmierć na Nilu”.

Previous Article
DC Liga Super-Pets Zwiastun

Zobacz zwiastun filmu "DC Liga Super-Pets" - animacji osadzonej w świecie Batmana i Supermana

Next Article
Ant-Man 3 Paul Rudd

"Ant-Man 3": Paul Rudd na planie zdjęciowym w Kalifornii

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share