“Jestem legendą 2” – Warner zapowiada nadejście sequela. Kto wystąpi u boku Willa Smitha?

Jestem legendą 2
Jestem legendą 2 – obsada, scenariusz / Foto Prime: Warner Bros., Village Roadshow

“Jestem legendą” to tytuł filmu science-fiction z 2007 roku, który zgarnął ponad 585 mln dolarów w kasach kinowych dookoła świata. Will Smith wystąpił w nim jako naukowiec szukający szczepionki na przerażającą pandemię – za jej sprawą ludzie przeistoczyli się w krwiożercze istoty. Studio Warner Bros. potwierdziło, że powstanie sequel filmu.

Jestem legendą 2 – znamy nazwiska aktorów i scenarzysty

Projekt nosi roboczy tytuł “I Am Legend 2” i podano już nazwiska dwóch głównych aktorów: Will Smith powróci w roli Roberta Neville’a, a na ekranie będzie mu towarzyszył Michael B. Jordan (“Czarna Pantera”, “Creed: Narodziny legendy”). Obaj obejmą też funkcję producentów.

Pomimo kontrowersyjnego zakończenia, które w teorii studzi entuzjazm na sequel, oficjalnie potwierdzono, że kontynuacja powstanie. Scenariusz “Jestem legendą 2” przygotuje Akiva Goldsman, który pracuje w Hollywood już blisko trzydzieści lat i ma w swoim dorobku skrypty do takich filmów, jak “Batman Forever”, “Kod da Vinci” czy “Ja, robot” (w roli głównej również Smith).

Reżyser “Jestem legendą 2” wciąż nie został wybrany. Studio Warner Bros. już kilka lat temu chciało nakręcić sequel filmu, a ponadto planowało prequel – który opowiadałby o powstaniu groźnego wirusa i toczyłby się podczas świąt dziękczynnych. Wtedy jeszcze Smith był przeciwny kontynuacji. Prequel miał przygotować reżyser oryginału, Francis Lawrence. Nie wiadomo, czy będzie on związany z filmem “I Am Legend 2”, który obecnie znajduje się na etapie preprodukcji.

Previous Article
Obcy Fede Alvarez

Fede Álvarez, twórca nowego "Martwego zła", nakręci kolejny film o "Obcym"

Next Article
Rosyjski Netflix zawieszony

Netflix "zawieszony" w Rosji. Gigant VOD dołącza do głośnego bojkotu

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share