Co powiecie na “kontynuację” “Titanica”? Zapowiedź filmu “Titanic 666” od studia The Asylum

Titanic 666
Titanic 666 – powstaje “trzecia odsłona” serii. Tak jakby… / Foto Prime: The Asylum, Tubi

“Titanic” Jamesa Camerona ukazał się w 1997 roku i jako pierwszy film w dziejach przekroczył granicę 1 mld USD przychodów. Sukces widowiska był niezaprzeczalny i w 2010 r. ukazał się mockbuster “Titanic II”, wyprodukowany przez studio The Asylum. Reklamowany jako “sequel”, nie był jednak ani kontynuacją, ani remakiem oryginału. Teraz ekipa z Asylum zapowiada nadejście kolejnej odsłony tej umownej “serii” – tytuł to “Titanic 666”.

Titanic 666 – nowy wymysł niesławnego studia The Asylum

Wytwórnia The Asylum “straszy” w filmowym światku nieprzerwanie od drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych – nomen omen, od 1997 roku. Produkcje tego studia nazywane są często mockbusterami (trawestacja słowa “blockbuster”). To filmowe podróbki innych, bardzo głośnych premier, kręcone, by twórcom udało się spieniężyć ich famę. Jednymi z pierwszych rip-offów od The Asylum były “H.G. Wells: Wojna światów” (kopiująca przebój z Tomem Cruise’em) oraz “Transmorphers” (kalka “Transformersów”).

Później powstały takie nieoszlifowane diamenty, jak “Węże w pociągu”, “Skarb da Vinci”, “Sunday School Musical”, “Paranormal Entity”, “Planet Dune” czy wreszcie niesławny “Titanic II”. Akcja filmu działa się na statku SS Titanic II, który rusza w tę samą podróż, co jego bardziej znany kuzyn sto lat temu. Mockbuster szalenie nie spodobał się widzom i utrzymuje obecnie ocenę w postaci 1,6/10 w serwisie IMDb.

To jednak nie zniechęciło ekipy z The Asylum do dalszej pracy. Serwis “Deadline Hollywood” podaje, że szykowany jest pokrewny projekt – o obłędnym tytule “Titanic 666”. Ukaże się na platformie streamingowej Tubi, a jego obsadę zasilają AnnaLynne McCord (“Chirurgiczna precyzja”), Jamie Bamber (“Battlestar Galactica”), Lydia Hearst (“The Haunting of Sharon Tate”) oraz Keesha Sharp (“Zabójcza broń”).

Titanic 666 – w obsadzie AnnaLynne McCord i Jamie Bamber

Fabuła filmu prezentuje się następująco:

— Sto dziesięć lat temu doszło do tragedii – zatonął Titanic. W dziewiczą podróż wyrusza jego następca – dumnie nazwany Titaniciem III. Celem rejsu jest wizyta w miejscu dawnej katastrofy. Olbrzymia łódź stanowi replikę tej pierwszej, ale jest usprawniona technologicznie, co ma zapewnić, że nie powtórzy się fatum z 1912 roku. Kiedy jednak transatlantyk dopływa w miejsce, gdzie przed laty zginęły tysiące osób, zaczyna dochodzić do mrożących krew w żyłach zdarzeń. Ujawniają się mroczne siły, które terroryzują pasażerów. Czy historia zatoczy koło?

AnnaLynne McCord – która niedawno była krytykowana w mediach za sprawą wypowiedzi na temat Władimira Putina – wystąpi w filmie “Titanic 666” jako jedna z pasażerek, znana influencerka. W obsadzie znajdują się także Joseph Gatt, Derek Yates, Michael J. Chen i Giovannie Espiritu.

Previous Article
Cyrano Premiera

Piątkowa premiera w polskich kinach: musical “Cyrano” z Peterem Dinklagem w roli głównej

Next Article
Free Guy 2

"Free Guy" doczeka się sequela. W planach jest realizacja długofalowej franczyzy

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share