Piątkowa premiera w polskich kinach: musical “Cyrano” z Peterem Dinklagem w roli głównej

Cyrano Premiera
Cyrano Premiera w Polsce / Foto Prime: Forum Film Poland, Universal, Metro-Goldwyn-Mayer, Bron Creative, Working Title

Na 4 marca przypadła polska premiera filmu “Cyrano” w kinach. Musical, w którym rolę główną zagrał Peter Dinklage (“Gra o tron”, “Dróżnik”), został bardzo pozytywnie oceniony przez krytyków i ubiega się o kilka prestiżowych nagród.

Cyrano Premiera musicalu z gwiazdą Gry o tron

“Cyrano” to romans, musical i kino kostiumowe w jednym. Film bazuje na sztuce teatralnej “Cyrano de Bergerac”, którą w 1897 roku napisał Edmond Rostand. Peter Dinklage występuje w roli tytułowej, jako targany namiętnościami pisarz i dramaturg, poeta, a przy tym francuski żołnierz. Bohater próbuje walczyć o względy pięknej Roxanne (Haley Bennett), ale obawia się, że wygląd deklasuje go jako kandydata na partnera.

Dziewczyna interesuje się innym mężczyzną – Christianem (Kelvin Harrison Jr.). Ten, z racji, że nie potrafi elokwentnie mówić o swoich uczuciach, zatrudnia Cyrano, by pomógł mu pisać listy miłosne do Roxanne.

“Cyrano” został ciepło przyjęty przez krytyków dookoła świata i uzyskał dwie nominacje do Złotego Globu – jako najlepszy musical oraz za rolę Dinklage’a. To nie koniec wyróżnień. Widowiskowa produkcja Joego Wrighta ubiega się o kilkanaście prestiżowych statuetek. Walczy m.in. o Oscara dzięki swoim kostiumom, o Złotego Satelitę (w trzech kategoriach) oraz o Nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej (w czterech kategoriach, w tym za wybitny film brytyjski).

Film nie odniósł dotąd sukcesu w notowaniach box-office’u, zarabiając jedynie 534 tys. dolarów w Wielkiej Brytanii, 153 tys. USD w Japonii czy 11 tys. w Nowej Zelandii. Czy okaże się hitem w polskich kinach?

Previous Article
Ups2! Bunt na Arce Premiera

Premiera w polskich kinach: animacja "Ups2! Bunt na Arce"

Next Article
Titanic 666

Co powiecie na "kontynuację" "Titanica"? Zapowiedź filmu "Titanic 666" od studia The Asylum

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share