Piątkowa premiera w polskich kinach: musical “Cyrano” z Peterem Dinklagem w roli głównej

Cyrano Premiera
Cyrano Premiera w Polsce / Foto Prime: Forum Film Poland, Universal, Metro-Goldwyn-Mayer, Bron Creative, Working Title

Na 4 marca przypadła polska premiera filmu “Cyrano” w kinach. Musical, w którym rolę główną zagrał Peter Dinklage (“Gra o tron”, “Dróżnik”), został bardzo pozytywnie oceniony przez krytyków i ubiega się o kilka prestiżowych nagród.

Cyrano Premiera musicalu z gwiazdą Gry o tron

“Cyrano” to romans, musical i kino kostiumowe w jednym. Film bazuje na sztuce teatralnej “Cyrano de Bergerac”, którą w 1897 roku napisał Edmond Rostand. Peter Dinklage występuje w roli tytułowej, jako targany namiętnościami pisarz i dramaturg, poeta, a przy tym francuski żołnierz. Bohater próbuje walczyć o względy pięknej Roxanne (Haley Bennett), ale obawia się, że wygląd deklasuje go jako kandydata na partnera.

Dziewczyna interesuje się innym mężczyzną – Christianem (Kelvin Harrison Jr.). Ten, z racji, że nie potrafi elokwentnie mówić o swoich uczuciach, zatrudnia Cyrano, by pomógł mu pisać listy miłosne do Roxanne.

“Cyrano” został ciepło przyjęty przez krytyków dookoła świata i uzyskał dwie nominacje do Złotego Globu – jako najlepszy musical oraz za rolę Dinklage’a. To nie koniec wyróżnień. Widowiskowa produkcja Joego Wrighta ubiega się o kilkanaście prestiżowych statuetek. Walczy m.in. o Oscara dzięki swoim kostiumom, o Złotego Satelitę (w trzech kategoriach) oraz o Nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej (w czterech kategoriach, w tym za wybitny film brytyjski).

Film nie odniósł dotąd sukcesu w notowaniach box-office’u, zarabiając jedynie 534 tys. dolarów w Wielkiej Brytanii, 153 tys. USD w Japonii czy 11 tys. w Nowej Zelandii. Czy okaże się hitem w polskich kinach?

Previous Article
Ups2! Bunt na Arce Premiera

Premiera w polskich kinach: animacja "Ups2! Bunt na Arce"

Next Article
Titanic 666

Co powiecie na "kontynuację" "Titanica"? Zapowiedź filmu "Titanic 666" od studia The Asylum

Related Posts
Total
0
Share