Sean Penn w Polsce. Aktor pracuje nad dokumentem o wojnie na Ukrainie

Sean Penn w Polsce
Sean Penn w Polsce / Foto Prime: Twitter.com/SeanPenn

Sean Penn przebywał wczoraj przy polsko-ukraińskiej granicy, gdzie gromadzą się tłumy uchodźców z ogarniętych wojną miast jak Kijów, Lwów czy Odessa. Uznany hollywoodzki aktor i laureat Oscara przygotowuje film dokumentalny o inwazji rosyjskiej na Ukrainę.

Sean Penn w Polsce. Aktor szykuje dokument o wojnie na Ukrainie

Wczoraj wieczorem na profilu Seana Penna w serwisie Twitter pojawił się poruszający post. Przedstawia aktora z plecakiem i walizką, jak idzie wzdłuż drogi, gdy nadchodzi zmrok. W tle widać sznur samochodów, zmierzających w stronę polskiej granicy. Tweet opatrzono opisem:

— Przeszliśmy wiele kilometrów, kierując się w stronę granicy z Polską – ja i dwaj współpracownicy. Porzuciliśmy nasze auto na zboczu drogi. Niemal wszystkie samochody, które widać na zdjęciu, wypełnione są kobietami i dziećmi – tylko nimi. W większości osoby te nie mają ze sobą żadnego bagażu, a samochód to ich jedyna wartościowa własność.

Sean Penn przybył na Ukrainę 24 lutego i od tego czasu znajdował się w centrum mrożących krew w żyłach ataków ze strony Rosji. Wczoraj był kilka kilometrów od granicy z naszym krajem. Prawdopodobnie wkrótce wyleci z powrotem do USA.

Sean Penn w Polsce. Relacja aktora z przejścia granicznego

61-letni laureat Oscara nawiązał współpracę z wytwórnią VICE oraz VICE World News i Endeavor Content – celem jest powstanie filmu dokumentalnego o wojnie ukraińsko-rosyjskiej. Aktor wziął udział w konferencji prasowej, która odbyła się w biurze prezydenckim w Kijowie. Doszło do spotkania hollywoodzkiego gwiazdora oraz prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego. Prawdopodobnie nakręcono już wszelkie potrzebne materiały do filmu, przynajmniej w strefie wojny.

Penn otwarcie krytykuje politykę Władimira Putina, uznając, że popełnił on “najbardziej przerażający błąd w historii ludzkości”, a ponadto chwali Wołodymyra Zełenskiego oraz samych obywateli kraju za “odwagę i wartości”.

Niedawno Sean Penn apelował na Twitterze do osób, które chcą dokształcić się na temat sytuacji politycznej na Ukrainie, polecając im dokument “Zima w ogniu” (“Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom”). Jest on dostępny do obejrzenia na Netfliksie.

Previous Article
Sok z żuka 2 Brad Pitt

"Sok z żuka 2" nareszcie powstanie. Brad Pitt producentem, zdjęcia ruszą latem

Next Article
Rosyjski Netflix

Netflix, Disney i Sony bojkotują Rosję. Premiera "Batmana" odwołana

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share