Steven Spielberg hołduje Steve’owi McQueenowi. Postanie film o Franku Bullitcie

Steven Spielberg
Steven Spielberg nakręci film o Franku Bullitcie / Foto Prime: Kadr z filmu “Bullitt” (1968; Solar Prod., Warner Bros.-Seven Arts)

Steven Spielberg przygotuje film, którego bohaterem będzie legendarny detektyw Frank Bullitt. Steve McQueen zagrał tę postać w pamiętnym filmie kryminalnym Petera Yatesa z 1968 roku.

Steven Spielberg nakręci film o Franku Bullitcie

Steven Spielberg dopiero co wydał swój ostatni film – nominowany do Oscara musical “West Side Story” – ale w planach ma już dwa kolejne projekty. Pierwszy to dramat inicjacyjny “The Fabelmans”, zapowiadany jako kino quasi-autobiograficzne. Następny będzie film, którego bohaterem zostanie Frank Bullitt.

To tytułowy bohater kryminału “Bullitt” z 1968 roku – rolę detektywa zagrał ikoniczny aktor, Steve McQueen. Film Spielberga będzie ogniskował się wokół tej postaci. W oryginale McQueen wcielił się w detektywa chroniącego człowieka, który ma zeznawać przeciwko mafii. Nagle jednak ginie, w niejasnych okolicznościach – tak rozpoczyna się intryga kryminalna.

To nie będzie remake klasycznego “Bullitta”, a oryginalny film dotyczący kultowej postaci detektywa. Producentami obrazu będą Spielberg i Kristie Macosko Krieger. Syn Steve’a McQueena – Chad, także aktor – będzie producentem wykonawczym. Josh Singer ma napisać scenariusz. 50-letni scriptwriter ma w swoim dorobku takie tytuły, jak “Pierwszy człowiek”, “Spotlight” czy “Czwarta władza”.

Widowisko powstanie dla wytwórni Warner Bros. W oryginalnym filmie z udziałem McQueena znalazła się scena pościgu samochodowego, która uchodzi za jedną z najsłynniejszych w historii kina.

Previous Article
Deadpool 3

"Deadpool 3" - Ryan Reynolds zdawkowo na temat sequela. Aktor obiecuje "dużą porcję doniesień" już wkrótce

Next Article
Morbius Premiera

"Morbius": klip promujący widowisko; Jared Leto opowiada o filmie

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share