Steven Spielberg hołduje Steve’owi McQueenowi. Postanie film o Franku Bullitcie

Steven Spielberg
Steven Spielberg nakręci film o Franku Bullitcie / Foto Prime: Kadr z filmu “Bullitt” (1968; Solar Prod., Warner Bros.-Seven Arts)

Steven Spielberg przygotuje film, którego bohaterem będzie legendarny detektyw Frank Bullitt. Steve McQueen zagrał tę postać w pamiętnym filmie kryminalnym Petera Yatesa z 1968 roku.

Steven Spielberg nakręci film o Franku Bullitcie

Steven Spielberg dopiero co wydał swój ostatni film – nominowany do Oscara musical “West Side Story” – ale w planach ma już dwa kolejne projekty. Pierwszy to dramat inicjacyjny “The Fabelmans”, zapowiadany jako kino quasi-autobiograficzne. Następny będzie film, którego bohaterem zostanie Frank Bullitt.

To tytułowy bohater kryminału “Bullitt” z 1968 roku – rolę detektywa zagrał ikoniczny aktor, Steve McQueen. Film Spielberga będzie ogniskował się wokół tej postaci. W oryginale McQueen wcielił się w detektywa chroniącego człowieka, który ma zeznawać przeciwko mafii. Nagle jednak ginie, w niejasnych okolicznościach – tak rozpoczyna się intryga kryminalna.

To nie będzie remake klasycznego “Bullitta”, a oryginalny film dotyczący kultowej postaci detektywa. Producentami obrazu będą Spielberg i Kristie Macosko Krieger. Syn Steve’a McQueena – Chad, także aktor – będzie producentem wykonawczym. Josh Singer ma napisać scenariusz. 50-letni scriptwriter ma w swoim dorobku takie tytuły, jak “Pierwszy człowiek”, “Spotlight” czy “Czwarta władza”.

Widowisko powstanie dla wytwórni Warner Bros. W oryginalnym filmie z udziałem McQueena znalazła się scena pościgu samochodowego, która uchodzi za jedną z najsłynniejszych w historii kina.

Previous Article
Deadpool 3

"Deadpool 3" - Ryan Reynolds zdawkowo na temat sequela. Aktor obiecuje "dużą porcję doniesień" już wkrótce

Next Article
Morbius Premiera

"Morbius": klip promujący widowisko; Jared Leto opowiada o filmie

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share