Agnieszka Holland nakręci film biograficzny, którego bohaterem będzie Franz Kafka

Agnieszka Holland
Agnieszka Holland nakręci biografię Franza Kafki / Foto Prime: Wikimedia Commons

Jedna z najważniejszych polskich reżyserek, Agnieszka Holland, szykuje swój kolejny projekt pełnometrażowy. Będzie to filmowa biografia, której bohaterem zostanie Franz Kafka – pisarz o żydowskich korzeniach, prekursor egzystencjalizmu. Ważnymi pozycjami w jego dorobku są powieści “Proces” i “Ameryka”.

Agnieszka Holland wyreżyseruje film biograficzny o Franzu Kafce

Projekt nosi uproszczony tytuł “Kafka” i opowie historię życia tytułowego bohatera – począwszy od jego młodzieńczych lat spędzonych na Pradze, a kończąc na latach schyłkowych, spędzonych w Berlinie. Kafka zmarł kilka lat po zakończeniu I wojny światowej.

Agnieszka Holland wyreżyseruje biografię “Kafka”, bazując na scenariuszu Marka Epsteina. Prace na planie zdjęciowym ruszą dopiero wiosną przyszłego roku, ale już w tym miesiącu, podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, projekt zostanie zaprezentowany potencjalnym inwestorom. Polska reżyserka uważa Franza Kafkę za postać fascynującą i dodaje: “Był znany z niesamowitej wrażliwości, ale nie pasował do swoich czasów. Dziś jesteśmy w stanie zrozumieć go bardziej, niż mogli zrozumieć go ludzie sto lat temu. On był duszą swoich czasów. Mentalnie żył z dala od otaczającego go, fizycznego świata.”

Film ma pomóc widzom w zrozumieniu, kim był Franz Kafka i jakim był geniuszem.

Producentami filmu “Kafka” będą Šárka Cimbalová, Sam Taylor i Mike Downey. Twórcy obiecują, że w ich rękach powstanie “olśniewający film”, który porównać można do “kalejdoskopowej mozaiki”.

Filmografię Agnieszki Holland zamyka dramat “Szarlatan”, którego skrypt również przygotował Marek Epstein. Europejska koprodukcja zdobyła Orła za najlepszy kostiumy oraz dziewięć nominacji do tego lauru.

Previous Article
Shining Vale Zwiastun

"Shining Vale" - zwiastun serialu z Courteney Cox. Dowcipnie i upiornie o trudach życia małżeńskiego

Next Article
Podpalaczka Zwiastun

"Podpalaczka" - zwiastun filmu na podstawie prozy Kinga. W roli głównej Zac Efron

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share