ZWIASTUN: “Przeżyć” – nominowana do Oscara animacja. Polska premiera w marcu

Przeżyć Zwiastun
Przeżyć Zwiastun filmu dokumentalnego / Foto Prime: Vice Studios, Left Handed Films, RYOT, Neon

Przedstawiamy oficjalny zwiastun filmu “Przeżyć” w reżyserii Jonasa Pohera Rasmussena, który łączy w sobie elementy dokumentu, dramatu i animacji. Wyjątkowy projekt ukaże się w polskich kinach 18 marca, na około tydzień przed galą oscarową.

Przeżyć Zwiastun nominowanego do Oscara dokumentu

Duński film “Przeżyć” uzyskał trzy nominacje do Oscara: w kategoriach najlepszy dokument, najlepsza animacja oraz najlepszy film nieanglojęzyczny (konkuruje m.in. z głośnym “Drive My Car”, kandydatem Japonii). Został pierwszym w historii projektem, który powalczy o Nagrodę Akademii Filmowej w tych trzech kategoriach jednocześnie.

Wyjątkowo intymny i osobisty projekt jest z jednej strony opowieścią o rodzinie, która zostawia za sobą pogrążony w wojnie Afganistan i rusza do Europy, a z drugiej strony stanowi kino inicjacyjne. To film o nastolatku, który stopniowo odkrywa, że jest gejem. Kiedy akcja przenosi się w przyszłość, poznajemy Amina, który ma blisko czterdzieści lat, może pochwalić się udaną karierą w branży naukowej i zamierza wyjść za mąż za swojego partnera.

Scenariusz filmu przygotował Amin Nawabi we współpracy z reżyserem Jonasem Poherem Rasmussenem. Nawabi opowiedział w “Przeżyć” swoją własną historię – tytuł jest więc nieprzypadkowy. Efekt pracy obu panów został obsypany prestiżowymi nagrodami, m.in. na festiwalach w Nowym Jorku, Detroit czy Montclair. Obraz ubiega się też o nagrodę organizacji GLAAD jako wybitny dokument.

Film “Przeżyć” chwalony jest nie tylko przez członków Akademii, ale też hollywoodzkie gwiazdy, w tym m.in. Riza Ahmeda czy Nikolaja Costera-Waldau (obaj podłożyli głos w anglojęzycznej wersji dubbingowej). Obraz zachwycił również widownię podczas Sundance Film Festival. Polską premierę kinową zaplanowano na 18 marca.

Przeżyć Zwiastun – wideo

Previous Article
Hurricanna Film

Powstanie filmowa biografia o ostatnich dniach z życia Anny Nicole Smith

Next Article
Shining Vale Zwiastun

"Shining Vale" - zwiastun serialu z Courteney Cox. Dowcipnie i upiornie o trudach życia małżeńskiego

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share