ZWIASTUN: “Przeżyć” – nominowana do Oscara animacja. Polska premiera w marcu

Przeżyć Zwiastun
Przeżyć Zwiastun filmu dokumentalnego / Foto Prime: Vice Studios, Left Handed Films, RYOT, Neon

Przedstawiamy oficjalny zwiastun filmu “Przeżyć” w reżyserii Jonasa Pohera Rasmussena, który łączy w sobie elementy dokumentu, dramatu i animacji. Wyjątkowy projekt ukaże się w polskich kinach 18 marca, na około tydzień przed galą oscarową.

Przeżyć Zwiastun nominowanego do Oscara dokumentu

Duński film “Przeżyć” uzyskał trzy nominacje do Oscara: w kategoriach najlepszy dokument, najlepsza animacja oraz najlepszy film nieanglojęzyczny (konkuruje m.in. z głośnym “Drive My Car”, kandydatem Japonii). Został pierwszym w historii projektem, który powalczy o Nagrodę Akademii Filmowej w tych trzech kategoriach jednocześnie.

Wyjątkowo intymny i osobisty projekt jest z jednej strony opowieścią o rodzinie, która zostawia za sobą pogrążony w wojnie Afganistan i rusza do Europy, a z drugiej strony stanowi kino inicjacyjne. To film o nastolatku, który stopniowo odkrywa, że jest gejem. Kiedy akcja przenosi się w przyszłość, poznajemy Amina, który ma blisko czterdzieści lat, może pochwalić się udaną karierą w branży naukowej i zamierza wyjść za mąż za swojego partnera.

Scenariusz filmu przygotował Amin Nawabi we współpracy z reżyserem Jonasem Poherem Rasmussenem. Nawabi opowiedział w “Przeżyć” swoją własną historię – tytuł jest więc nieprzypadkowy. Efekt pracy obu panów został obsypany prestiżowymi nagrodami, m.in. na festiwalach w Nowym Jorku, Detroit czy Montclair. Obraz ubiega się też o nagrodę organizacji GLAAD jako wybitny dokument.

Film “Przeżyć” chwalony jest nie tylko przez członków Akademii, ale też hollywoodzkie gwiazdy, w tym m.in. Riza Ahmeda czy Nikolaja Costera-Waldau (obaj podłożyli głos w anglojęzycznej wersji dubbingowej). Obraz zachwycił również widownię podczas Sundance Film Festival. Polską premierę kinową zaplanowano na 18 marca.

Przeżyć Zwiastun – wideo

Previous Article
Hurricanna Film

Powstanie filmowa biografia o ostatnich dniach z życia Anny Nicole Smith

Next Article
Shining Vale Zwiastun

"Shining Vale" - zwiastun serialu z Courteney Cox. Dowcipnie i upiornie o trudach życia małżeńskiego

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share