Gwiazda kultowego “Coś za mną chodzi” Maika Monroe w nowym horrorze

Watcher Maika Monroe
Watcher Maika Monroe powraca w kolejnym horrorze / Foto Prime: Kadr z filmu “Coś za mną chodzi” (2014); Northern Lights, Animal Kingdom, RADiUS-TWC

Po występie w artystycznym filmie grozy “Coś za mną chodzi” Maika Monroe zyskała olbrzymią sławę w Hollywood. Szybko stała się ikoną horroru za sprawą takich produkcji, jak “Gość”, “Złoczyńcy” czy “Greta” Neila Jordana. Teraz aktorka powraca w kolejnym filmie gatunkowym.

Watcher Maika Monroe w horrorze o upiornym “Obserwatorze”

Mowa o dreszczowcu “Watcher”, który wyprodukowali Roy Lee (“The Ring”) i Steven Schneider (“Naznaczony”, “Paranormal Activity”). Maika Monroe wystąpiła w filmie jako Julia, młoda Amerykanka, która przeprowadza się do Bukaresztu wspólnie z ukochanym Francisem (Karl Glusman, “Zwierzęta nocy”). Dziewczyna nie potrafi porozumiewać się po rumuńsku i spędza dni samotnie, podczas gdy chłopak ciężko pracuje na ich utrzymanie. W mieście grasuje seryjny morderca, a Julia zaczyna wierzyć, że jest przez kogoś śledzona i obserwowana. Jej uwagę zwraca pewien tajemniczy sąsiad.

Poza Monroe w filmie występują Burn Gorman (“Mroczny Rycerz powstaje”), Madalina Anea, Daniel Nuta, Cristina Deleanu i Tudor Petrut. Zdjęcia do dreszczowca powstawały w Rumunii, a za reżyserię odpowiada Chloe Okuno. Kobieta wsławiła się za sprawą ubiegłorocznej antologii grozy, “V/H/S/94”. Częścią projektu był segment “Storm Drain” jej autorstwa, o dziennikarce, która odkrywa mroczny sekret lokalnych kanałów burzowych.

“Watcher” miał swoją światową premierę 21 stycznia podczas amerykańskiego Sundance Film Festival. Obraz został pozytywnie oceniony przez obecnych na pokazie dziennikarzy – obecnie utrzymuje wynik 84 proc. pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes.

Po emisji na Sundance FF rozpoczęła się “wojna” o prawa dystrybutorskie do tytułu. W Ameryce Północnej wygrały ją studia IFC Midnight oraz Shudder. Na razie wiadomo jedynie, że “Watcher” ukaże się w Stanach Zjednoczonych jednocześnie w kinach i na VOD jeszcze w tym roku. Konkretna data premiery nie jest obecnie znana.

Watcher Maika Monroe w nowym filmie grozy

Previous Article
Lights Out Scott Adkins

Scott Adkins i Frank Grillo w filmie akcji o świecie podziemnych walk

Next Article
Dexter: New Blood w CANAL+

Serial "Dexter: New Blood" premierą w CANAL+. Kiedy ukaże się w Polsce?

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share