Michael Bay wyprodukuje amerykański remake świetnie ocenionego filmu akcji “Raid”

Raid Michael Bay
Raid Michael Bay zrealizuje amerykański remake / Foto Prime: Kadr z filmu “Raid” (2011); Stage 6 Films, Celluloid Dreams, XYZ, Sony Pictures Classics

Serwis “Deadline Hollywood” podaje, że Michael Bay przygotuje remake indonezyjskiego filmu akcji “Raid” z myślą o dystrybucji na Netfliksie. Amerykanin będzie głównym producentem przedsięwzięcia, a reżyser oryginału Gareth Evans – producentem wykonawczym.

Raid Michael Bay zrealizuje remake filmu dla Netfliksa

Za reżyserię nowej wersji filmu “Raid” będzie odpowiedzialny Patrick Hughes – twórca kina sensacyjnego i takich tytułów, jak “Niezniszczalni 3″, “Bodyguard i żona zawodowca” czy “Red Hill”. Scenariusz napiszą Hughes i James Beaufort.

W oryginalnym filmie “Raid” elitarna grupa żołnierzy SWAT wpadła w pułapkę bez wyjścia – została uwięziona w kamienicy bezwzględnego bossa narkotykowego, w której rządy terroru sprawuje jego armia zabójców i bandytów. W remake’u amerykańska Agencja do Walki z Narkotykami (DEA) próbuje wyłapać informatorów kartelu narkotykowego, by dorwać wreszcie ich brutalnego szefa. Akcja nowej wersji “Raid” będzie toczyć się w Filadelfii, w środowisku opanowanym przez dilerów.

Twórcy obiecują, że nowy “Raid” będzie świeżym spojrzeniem na znaną konwencję i oryginalnym kinem akcji. Co ciekawe niedawno przeniesieniem fabuły na amerykańskie “podwórko” był też zainteresowany Joe Carnahan. Nie wiadomo, czy projekt został anulowany, czy oba filmy zostaną zrealizowane osobno.

Previous Article
Blacklight Zwiastun

"Blacklight" - oficjalny zwiastun nadchodzącego filmu z Liamem Neesonem

Next Article
Biały Lotos Aubrey Plaza

"Biały Lotos": Aubrey Plaza zasila obsadę aktorską 2. sezonu

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share