Keanu Reeves gwiazdą serialu kryminalnego od Leonardo DiCaprio i Martina Scorsese

The Devil in the White City Keanu Reeves
The Devil in the White City Keanu Reeves w serialu o Henrym Holmesie / Foto Prime: Wikimedia Commons

Keanu Reeves wystąpi w serialu “The Devil in the White City”, który opowie o działalności Henry’ego H. Holmesa. Często przedstawiany jest on jako pierwszy seryjny zabójca Ameryki. Z projektem wiązani są, jako producenci, Martin Scorsese i Leonardo DiCaprio.

The Devil in the White City Keanu Reeves gwiazdą serialu kryminalnego

Keanu Reeves – którego obecnie możemy oglądać na ekranach w filmie “Matrix Zmartwychwstania” – negocjuje warunki współpracy przy nowym serialu kryminalnym “The Devil in the White City”. Projekt powstanie dla platformy VOD Hulu i będzie stanowił adaptację książki Erika Larsona o tym samym tytule.

Jeśli Reeves nawiąże porozumienie z szefostwem Hulu, będzie to pierwszy serial z jego udziałem, w którym zagra on główną rolę. Aktor bardziej niż z występów telewizyjnych znany jest z pracy stricte filmowej. Bohaterem książkowego oryginału był Daniel H. Burnham – architekt z Chicago, który planuje przebudowę starego parku na nowoczesny obiekt. Jednocześnie poznajemy historię brutalnego zabójcy – będzie on bazował na rzeczywistym mordercy, Henrym H. Holmesie. Drogi obu panów połączą się podczas Światowych Targów Miasta Chicago w 1893 roku.

W 2010 r. prawa do tytułu nabył Leonardo DiCaprio, któremu marzyła się pełnometrażowa, filmowa ekranizacja. Zamiast tego powstanie miniserial Hulu. Początkowo projekt miał powstać dla studia Paramount, a na stanowisko reżysera wybrano Martina Scorsese. Uznany filmowiec nadal będzie związany z “The Devil in the White City”, lecz jako producent wykonawczy – podobnie jak DiCaprio, Sam Shaw, Rick Yorn, Jennifer Davisson i Stacey Sher.

Dwa pierwsze odcinki serialu nakręci Todd Field.

Previous Article
The Flash Gal Gadot

Gal Gadot jako Wonder Woman w filmie "The Flash"?

Next Article
Freddie Prinze Jr.

Freddie Prinze Jr. planuje horrorowy comeback. Ponoć w tym roku zobaczymy go w nowym straszaku

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share