Nicolas Cage o tym, jakie filmy zainspirowały “jego” Drakulę. Wymienia “Wcielenie” i “The Ring – Krąg”

Renfield Nicolas Cage
Renfield Nicolas Cage jako hrabia Drakula / Foto Prime: Hemdale Film Corporation, Magellan, Scream Factory

Nicolas Cage to jeden z najbardziej charakterystycznych aktorów hollywoodzkich. Nic więc dziwnego, że jego rola w filmie “Renfield”, odkąd tylko została ogłoszona, przykuwa olbrzymie zainteresowanie mediów. Gwiazdor wcieli się w tym horrorze w postać księcia ciemności – Drakuli. W wywiadzie dla serwisu “Variety” zdradził, gdzie szuka inspiracji do tej specyficznej roli.

Renfield Nicolas Cage o inspiracjach, jakie tchnęły go w pracy przy nowym filmie

Nicolas Cage zawsze daje z siebie przysłowiowe sto procent, jeśli chodzi o zaangażowanie na planie zdjęciowym. Potwierdził to występami w takich produkcjach, jak “Dzikość serca”, “Kolor z przestworzy” czy nawet niesławny “Kult”. Obecnie, szykując się do roli krwiopijcy, gwiazdor powtarza swoje ulubione filmy o wampirach. Obejrzał m.in. “Drakulę” Toda Browninga czy wersję Francisa Forda Coppoli (swojego wuja) z Garym Oldmanem.

— Przestudiowałem występ, którym wsławił się Bela Lugosi, a następnie przyglądałem się popisowej roli Franka Langelli. Wnikliwie obejrzałem “Drakulę” w reżyserii mojego wujka, z udziałem Gary’ego Oldmana. To naprawdę wystawny film. Każde ujęcie jest w nim dziełem sztuki.

Pracując nad nową wizją Drakuli, Nicolas Cage szuka nowych rozwiązań artystycznych. Inspiracji szuka też w nowszych horrorach, jak tegoroczne “Wcielenie” Jamesa Wana.

— Chcę, żeby mój Drakula był wyjątkowy, inny od tego, którego dotąd poznaliśmy. Obecnie bardzo skupiam się na motoryce mojego bohatera, na sposobie poruszania się. Niedawno widziałem “Wcielenie” i byłem pod wrażeniem choreografii ciała aktorki. To samo z postacią Sadako z serii “The Ring”.

Cage zdradził, że nowy film o Drakuli będzie horrorem z silnymi elementami komedii. Ponoć twórcom bardzo zależy na odpowiedniej równowadze grozy i humoru, a jedną z inspiracji – przynajmniej dla Cage’a – jest kultowy “Amerykański wilkołak w Londynie”.

Film “Renfield” bazuje na oryginalnym pomyśle Roberta Kirkmana – twórcy serialu “The Walking Dead”. Rolę tytułową zagra w projekcie Nicholas Hoult.

Previous Article
Blacklight Liam Neeson

Pierwsze spojrzenie: zdjęcia z filmu "Blacklight" z Liamem Neesonem

Next Article
All of Us Are Dead Serial

"All of Us Are Dead" - kolejny koreański serial na Netfliksie. Zwiastun, data premiery

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share