Powstał dokument o kontrowersjach związanych z Billem Cosbym. Zwiastun już w sieci

We Need to Talk About Cosby Zwiastun
We Need to Talk About Cosby Zwiastun serialu / Foto Prime: Wikimedia Commons

W przyszłym miesiącu na festiwalu filmowym Sundance zadebiutuje serial dokumentalny “We Need to Talk About Cosby”, poświęcony kontrowersjom wobec słynnego aktora i komika Billa Cosby’ego. Wkrótce potem projekt zostanie wyemitowany w telewizji. Zwiastun dokumentu dostępny jest do obejrzenia poniżej.

We Need to Talk About Cosby Zwiastun serialu dokumentalnego o Billu Cosbym

Stacja Showtime, która była koproducentem dokumentu, ujawniła, że liczy on cztery odcinki. Całość nakręcił inny komediant – W. Kamau Bell, znany m.in. z programu CNN “United Shades of America” oraz nadawanego przez FX “Totally Biased with W. Kamau Bell”. Premierę festiwalową serialu zaplanowano na 22 stycznia, a już 30. dnia tego miesiąca projekt zostanie nadany przez Showtime.

W serialu “We Need to Talk About Cosby” poznamy historię tytułowego gwiazdora – jego ścieżkę do sławy, lata świetności wraz z programem “Bill Cosby Show”, ale też medialną degradację i słynny proces sądowy. Kontrowersje wokół komika narosły najpierw w 2014 roku, kiedy w czasopiśmie “Vanity Fair” pojawił się artykuł Beverly Johnson. Modelka i bizneswoman oskarżyła aktora o to, że była przez niego odurzana narkotykami w latach 80. podczas wizyty w jego własnym domu.

Rok później do pisma “New York Magazine” zgłosiło się 35 kobiet oskarżających Cosby’ego o napaść seksualną, a finalnie takich głosów pojawiło się 60. Za realizację dokumentu odpowiedzialne są studia Boardwalk Pictures oraz WKB Industries. W programie wystąpiły dziennikarki i kobiety, które miały do czynienia z Cosbym – przez media określonym jako “drapieżca seksualny”.

Za swoje czyny Cosby trafił wprawdzie do więzienia, ale finalnie uniewinnił go Sąd Najwyższy Pensylwanii.

Bell, twórca serialu, powiedział: “Jako dziecko byłem wielkim fanem Billa Cosby’ego oraz jego programów. Chciałem zostać komikiem właśnie ze względu na niego. Nigdy nie podejrzewałem, że kiedyś będę borykał się ze swoim wyobrażeniem Cosby’ego (…)”.

We Need to Talk About Cosby Zwiastun – wideo

Previous Article
The Requin Alicia Silverstone

Nowe zdjęcia z thrillera "The Requin". Alicia Silverstone walczy o przetrwanie pośrodku morza

Next Article
Monster Hunter Gdzie obejrzeć

Premiera HBO GO: "Monster Hunter". Film Paula Andersona z Millą Jovovich w roli głównej

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share