“The Northman” – zwiastun nowego filmu Roberta Eggersa, twórcy “Lighthouse”

The Northman Zwiastun
The Northman Zwiastun filmu / Foto Prime: Focus Features, Universal, Regency Enterprises

Epicki thriller historyczny “The Northman” ukaże się już wiosną nadchodzącego roku. Nowa propozycja od Roberta Eggersa – twórcy horrorów “Lighthouse” i “Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii” – właśnie doczekała się pierwszego zwiastuna. W filmie grają m.in. Nicole Kidman, Willem Dafoe i Alexander Skarsgård.

The Northman Zwiastun nowego filmu Roberta Eggersa

Zwiastun filmu można potraktować jak przedświąteczny prezent – to prawdziwa uczta dla oczu. Artystyczny projekt zapowiadany jest jako epicki thriller zemsty z wątkiem wikingów. Bohaterem jest książę, który posunie się naprawdę daleko, by pomścić śmierć swojego ojca. Rolę główną otrzymał od Roberta Eggersa Alexander Skarsgård. Wciela się on w Amletha – postać znaną ze skandynawskich legend, która potem zainspirowała powstanie bohatera szekspirowskiego, Hamleta.

W obsadzie filmu “The Northman” znajdują się również Nicole Kidman, Willem Dafoe, Ethan Hawke, Anya Taylor-Joy, Claes Bang, Björk, Ingvar Eggert Sigurðsson, Ralph Ineson, Murray McArthur, Hafþór Júlíus Björnsson i Kate Dickie. Obraz ukaże się w polskich kinach 22 kwietnia 2022 roku.

Film powinien zainteresować fanów niedawnego “Zielonego Rycerza” w reżyserii Davida Lowery’ego. Będzie art-house’owym dreszczowcem w stylu produkcji A24. Projektami dystrybuowanymi przez to studio były “Lighthouse” i “Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii”. Oba spotkały się z bardzo pozytywnymi opiniami krytyków; pierwszy z filmów nominowano do Oscara za najlepsze zdjęcia.

The Northman Zwiastun – wideo

Previous Article
Alone Today Danny Trejo

Danny Trejo i Shannon Elizabeth w obsadzie kryminału o handlu żywym towarem

Next Article
Henry Cavill Bond

Reżyser serii "Kingsman" o Henrym Cavillu: "Urodził się, by zagrać Jamesa Bonda, ucieleśnia go"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share