“Spider-Man: Bez drogi do domu” bije rekordy. Trzy dni po premierze zarobił 587 mln USD!

Spider-Man: Bez drogi do domu Box-office
Spider-Man: Bez drogi do domu Box-office / Foto Prime: Marvel, Columbia, Sony Pictures Releasing

“Spider-Man: Bez drogi do domu” odniósł oczekiwany i spodziewany sukces w kinach. Zaliczył najlepszy debiut trwającego roku, a także trzeci najlepszy debiut w historii. W tej drugiej kategorii pokonali go tylko “Avengersi”.

Spider-Man: Bez drogi do domu Box-office – najlepszy debiut w kinach 2021 roku

Zaledwie trzy dni po swojej premierze film zainkasował 253 mln dolarów w Ameryce Północnej oraz imponujące 587,2 mln USD na arenie międzynarodowej. Możliwe, że poniedziałek przyniesie dodatkowe zyski z innych rejonów świata, a liczba dodatkowo poszybuje w górę.

To najlepszy debiut 2021 roku, a także trzeci najbardziej imponujący w historii kina (tuż za “Avengers: Koniec gry” i “Avengers: Wojna bez granic”). Tom Rothman, prezes Sony Pictures’ Motion Picture Group, powiedział:

— Wyniki finansowe, płynące z całego świata, są wręcz historyczne, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę sytuację pandemiczną. Potwierdzają wyjątkowy wpływ Spider-Mana na kulturę oraz wpływ filmów wydawanych stricte do kin, sprzedawanych z wizją i determinacją.

Podczas czwartkowych przedpremier “Spider-Man: Bez drogi do domu” zarobił około 50 mln dolarów, a w piątek na koncie miał już 121,5 mln. Wszystko to pomimo kontrowersji związanych z wyciekiem filmu do sieci.

Film trafił do kin w blisko sześćdziesięciu krajach i regionach. W Wielkiej Brytanii zainkasował dotąd 41,4 mln dolarów, w Meksyku – 32,4 mln, w Korei Południowej – 23,7 mln, a w Australii, Brazylii i Indiach – po około 18 mln USD. Są to informacje z 19 grudnia, więc oczekuje się, że nowy “Spider-Man” pobije w najbliższych tygodniach wszelkie rekordy oglądalności.

Polska premiera widowiska “Spider-Man: Bez drogi do domu” z Tomem Hollandem odbyła się 17 grudnia.

Spider-Man: Bez drogi do domu Box-office – wyniki finansowe po premierze

Previous Article
Yellowjackets Sezon 2

Survivalowy serial "Yellowjackets" został przedłużony na 2. sezon

Next Article
Robert Pattinson jako Kurt Cobain

Reżyser nowego "Batmana" o Robercie Pattinsonie: "I on, i jego postać są trochę jak Kurt Cobain"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share