Twórcy oscarowego “Big Short” zrealizują serial HBO o szczepionce na koronawirusa

Serial o koronawirusie
Serial o koronawirusie przygotowywany przez Adama McKaya i Charlesa Randolpha / Foto Prime: Kadr z filmu “Big Short”; Paramount, Plan B, Regency Enterprises

Adam McKay i Charles Randolph – scenarzyści filmu “Big Short” i laureaci Oscara – dostali zlecenie od HBO. Duet przygotuje fabułę serialu poświęconego bardzo aktualnemu tematowi – opowiadającego o szczepionce na koronawirusa.

Serial o koronawirusie przygotowywany przez HBO

HBO zdradziło, że projekt będzie miniserialem o “morderczej gonitwie” po szczepionkę i walce z czasem. McKay i Randolph będą też producentami wykonawczymi tej realizacji. W prace przygotowawcze zaangażowano studio Hyperobject Industries. Serial nie ma na chwilę obecną tytułu, a po raz pierwszy o jego pomyśle poinformowano w mediach latem 2020 roku.

Bohaterami serialu będą osoby, które ryzykują własne życie, by ocalić innych podczas globalnej pandemii. Projekt opowie też o kwestiach politycznych, związanych z opracowaniem preparatu, oraz o dostępności do szczepionek.

Serial będzie bazował na książkach: “The First Shot” autorstwa Brendana Borrella oraz “A Shot to Save the World: The Inside Story of the Life-or-Death Race for a COVID-19 Vaccine” Gregory’ego Zuckermana.

Previous Article
Wednesday Danny Elfman

Danny Elfman i Tim Burton znów będą wspólnie "czarować" - tym razem przy serialu "Wednesday"

Next Article
Yellowjackets Sezon 2

Survivalowy serial "Yellowjackets" został przedłużony na 2. sezon

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share