Box office: “West Side Story” zalicza porażkę komercyjną w USA

Box-office West Side Story
Box-office West Side Story klapą finansową w USA / Foto Prime: 20th Century Studios, Amblin, TSG Entert.

Film muzyczny “West Side Story” w reżyserii Stevena Spielberga okazał się – przynajmniej na razie – klapą komercyjną w Stanach Zjednoczonych. Widowisko zarobiło zaledwie 10 mln USD, co jest kiepskim wynikiem, biorąc pod uwagę kultowe nazwisko twórcy. Adaptacja musicalu broadwayowskiego ukazała się także w Polsce – premiera miała miejsce 10 grudnia.

Box-office West Side Story klapą finansową w USA

Film ukazał się w kinach w miniony weekend. Początkowo przewidywano, że zarobi od 12 do 17 mln dolarów w USA i Kanadzie. Portal “Boxoffice Pro” wróżył musicalowi większy sukces i weekendowe zarobki na poziomie 14–22 mln USD. Niestety, te szacunki szybko trzeba było obniżyć. Po pokazach przedpremierowych okazało się, że “West Side Story” zarobiło jedynie 800 tys. dolarów w Ameryce Północnej.

W dniu premiery do “portfela” twórców wpłynęło 4,1 mln dolarów, a pod koniec weekendu – 10,5 mln. Film został uznany za fiasko i poniósł klapę komercyjną. Serwisy filmowe jako powód takiego stanu rzeczy podają trwającą pandemię – a właściwie nadejście superwariantu o nazwie Omikron. W niczym nie pomaga fakt, że od czasu porażki kasowej “Kotów” popularność musicali wśród widzów kinowych konsekwentnie spada.

“West Side Story” ukazało się dotąd m.in. w Wielkiej Brytanii (gdzie zarobiło 1,7 mln USD), w Niemczech (300 tys. USD), Holandii (200 tys.), Meksyku (100 tys.) czy Finlandii (11 tys.).

Previous Article
Serial o Franku Sinatrze

Bill Condon zrealizuje serial o życiu i karierze Franka Sinatry

Next Article
Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a Zwiastun

"Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a" - oficjalny zwiastun filmu

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share