Mroczna premiera na koniec roku: wiemy, kiedy horror “Lamb” trafi do polskich kin

Lamb Film Premiera
Lamb – premiera w Polsce / Foto Prime Movies: A24, Gutek, Black Spark, Chimney Poland, Chimney Sweden, Film i Väst

Studio Gutek ogłosiło datę premiery nowego art-horroru “Lamb” w reżyserii Valdimara Jóhannssona. Obraz z Noomi Rapace w roli głównej ukaże się w Polsce w okresie świątecznym. Wysublimowany film grozy o baśniowym klimacie opowiada o związku człowieka z naturą.

Lamb Film Premiera art-house’owego horroru z Noomi Rapace

Gutek Film podsumowuje “Lamb” jako “dzikie dziecko horroru i mrocznej baśni” – trudno o lepszą, bardziej intrygującą rekomendację. Widowisko grozy zadebiutuje na polskich ekranach kinowych już 31 grudnia. To wyjątkowa data i idealne przypieczętowanie udanego pod względem filmowym roku. Inne ciekawe premiery Gutka z przeciągu ostatnich miesięcy to “Annette” Leosa Caraxa, “Nowy porządek” czy “Lux Æterna”.

Film “Lamb” opowie o bezdzietnej parze, która mieszka na odludnej, islandzkiej wsi. Bohaterowie odkrywają, że należąca do nich owca urodziła nietypową hybrydę jagnięcia i małego chłopca.

Na stronie internetowej Gutka dostępny jest pełny opis fabuły filmu:

— Akcja “Lamb” rozgrywa się na osamotnionej owczej farmie, którą prowadzi milcząca para, María i Ingvar. Ich spokojne, wypełnione pracą życie odmieni się, gdy w zagrodzie przyjdzie na świat niezwykła istota. Pod wpływem niesamowitych zdarzeń owce przestaną milczeć, zaś w ludziach obudzi się zwierzęcy instynkt. W półmroku białych nocy, pośród surowych, nasiąkniętych mgłą wzgórz zatrze się granica pomiędzy cywilizowanym a dzikim. Wraz z tajemniczym stworzeniem narodzi się pytanie o to, czyją matką tak naprawdę jest natura?

W polsko-szwedzko-islandzkiej koprodukcji występują znana z serii “Millennium” Noomi Rapace, Hilmir Snær Guðnason i Björn Hlynur Haraldsson.

Źródło: Gutek Film

Previous Article
Hotel Transylwania: Transformania Gdzie obejrzeć

"Hotel Transylwania: Transformania" - oficjalny zwiastun animacji

Next Article
Magic Mike's Last Dance Thandie Newton

Thandie Newton wystąpi w nowym filmie o Magic Mike'u?

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share