Znamy tytuł nowego, najpopularniejszego serialu Netfliksa – to “Hellbound”. Kolejny koreański hit

Hellbound rekord popularności
Hellbound Rekord popularności znów pobity. Kolejny koreański hit Netfliksa / Foto Prime: Netflix

Jeszcze miesiąc temu absolutnym hitem serwisu Netflix był serial “Squid Game”, o brutalnej rozgrywce na śmierć i życie. Teraz rekordy popularności bije nowa produkcja – znowu południowokoreańska. Mowa o utrzymanym w stylistyce dark fantasy serialu “Hellbound” w reżyserii Yeona Sang-ho.

Hellbound Rekord popularności znów pobity. Kolejny koreański hit na Netflixie

Seriale, choć wywodzą się z tego samego kraju, są dość różne. “Squid Game” odwoływał się do takich tematów jak kapitalizm i wojna klasowa. W “Hellbound”, zgodnie z tytułem, opowiedziana zostaje historia demonicznych istot, które nawiedzają ziemię, by pochłonąć dusze ludzi. Serial porusza też kwestie mediów społecznościowych, cyberbullyingu i nękania ofiar w internecie.

W serialu, z akcją osadzoną w Seulu, grają między innymi Yoo Ah-in, Kim Hyun-joo, Park Jeong-min i Won Jin-ah. Sześcioodcinkowa produkcja jest dostępna na Netfliksie od blisko tygodnia, a została przyszykowana przez twórcę kultowego “Zombie expressu”. To kolejny przykład południowokoreańskiego serialu, który trafił prosto w serca widzów na całym świecie. Warto zaznaczyć, że nie tylko odcinkowe produkcje z tego kraju przeżywają rozkwit. Zaledwie parę lat temu film “Parasite” Joon-ho Bonga otrzymał cztery Oscary – w tym za najlepszy film roku.

W Polsce “Hellbound” zajmuje dziś mocną pozycję 7. w notowaniu dziesięciu najczęściej odtwarzanych pozycji na Netfliksie. Warto dodać, że w ciągu doby od swojej premiery serial został absolutnym przebojem w 80 państwach i regionach świata.

Hellbound Serial – zwiastun

Previous Article
Żużel gdzie obejrzeć

Premiery CANAL+: "Żużel". Wysokooktanowa akcja w polskim filmie sportowym

Next Article
Zombie express 3

Reżyser "Hellbound" planuje realizację "Zombie expressu 3". To ma być film "duchowo" bliski jedynce

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share