Salma Hayek ze specjalnym wyróżnieniem: otrzymała swoją gwiazdę na Hollywood Walk of Fame

Salma Hayek
Salma Hayek z gwiazdą przy Hollywood Walk of Fame / Foto Prime: Wikimedia Commons

Amerykańska aktorka meksykańskiego pochodzenia Salma Hayek została wyróżniona swoją własną gwiazdą przy słynnej Hollywoodzkiej Alei Sławy. W TCL Chinese Theatre odbyła się specjalna ceremonia honorująca 55-latkę.

Salma Hayek z gwiazdą przy Hollywood Walk of Fame

Salma Hayek to 2709. gwiazda, która została upamiętniona jako znakomita osobowość świata show-biznesu. W przeszłości hollywoodzkie gwiazdy przy Alei Sławy przyznano m.in. Dwayne’owi Johnsonowi, Christinie Aguilerze, Cher czy Alecowi Baldwinowi. W ceremonii hołdującej Hayek uczestniczyli m.in. aktor Adam Sandler, burmistrz Los Angeles Eric Garcetti oraz reżyserka Chloé Zhao (twórczyni “Nomadland”).

Salma Hayek poświęciła chwilę, by wspomnieć traumatyzujące wydarzenie z przeszłości. Dwa lata po przyjeździe do Stanów – na początku lat 90. – dzisiejsza gwiazda była młodą, początkującą aktorką w Hollywood. Kiedy odwiedzili ją przyjaciele z Meksyku, cała grupa udała się w okolicę Hollywood Boulevard. To tutaj Hayek zaczął nagabywać “podejrzany mężczyzna”, ale ta go zignorowała.

“Ominęłam go i widocznie to go uraziło”, wspomina Hayek. Mężczyzna zaczął gonić aktorkę i jej przyjaciół – głównie jednak samą gwiazdę. Miał przy sobie nóż i próbował ugodzić dziewczynę. Hayek wspomina: “Biegłam tak szybko, jak tylko byłam w stanie. Nikt nam nie pomógł”.

Salma Hayek wspomina przerażające zdarzenie z przeszłości

Podczas przemowy Hayek przyznała, że przez długie lata cierpiała z powodu traumy po tym zdarzeniu. Opowiedziała też, że na początku swojego pobytu w USA mierzyła się z rasizmem:

— Pamiętam, że jeden z pracowników wytwórni powiedział do mnie: “Może wróć po prostu do Meksyku i graj w telenowelach? Nigdy nie znajdziesz tu pracy”. Później zostałam zaatakowana i niemal zamordowana. Pomyślałam sobie: “Nikt mnie tu nie chce. Chcą mnie w moim własnym kraju”.

Artystka postawiła jednak na swoim i kontynuowała walkę o lepsze role. W 1993 roku dostrzegł ją Robert Rodriguez, który następnie obsadził ją w filmie “Desperado” u boku Antonio Banderasa. Później Hayek zagrała w komedii grozy “Od zmierzchu do świtu” – to był prawdziwy przełom w jej karierze.

Dziś Salma Hayek ma na koncie ponad osiemdziesiąt ról filmowych i telewizyjnych, a także współpracę z najlepszymi reżyserami. Niedawno zagrała u Ridleya Scotta w dramacie biograficznym “Dom Gucci”. Była nominowana do Oscara i statuetki BAFTA za występ w filmie “Frida”; w 2009 r. otrzymała nagrodę ALMA za szczególne wyróżnienia aktorskie.

Previous Article
Blade Delroy Lindo

Delroy Lindo otrzymał "tajemniczą rolę" w reboocie "Blade'a"

Next Article
You Won't Be Alone Noomi Rapace

Noomi Rapace w paranormalnym horrorze od producentki "Babadooka"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share