Jonah Hill zagra tragicznie zmarłego muzyka Jerry’ego Garcię w filmie Martina Scorsese

Jonah Hill jako Jerry Garcia
Jonah Hill jako Jerry Garcia w filmowej biografii Grateful Dead / Foto Prime: Wikimedia Commons

Martin Scorsese (“Irlandczyk”) szykuje nowy film dla serwisu Apple TV+. Będzie to biograficzny projekt poświęcony zespołowi rockowemu Grateful Dead. Jonah Hill (“Maniac”) zagra lidera grupy, Jerry’ego Garcię.

Jonah Hill jako Jerry Garcia – powstaje wyjątkowa filmowa biografia

Scenariusz filmu przygotują Scott Alexander i Larry Karaszewski. W projekt zaangażowani będą menadżerowi członków zespołu i wiele wskazuje na to, że Apple zdoła nabyć prawa do piosenek grupy, które zostaną wykorzystane na soundtracku.

Kapela Grateful Dead debiutowała w latach sześćdziesiątych – czasach rozkwitu rocka psychodelicznego. Zespół działał na rynku muzycznym aż do 1995 roku, kiedy frontman Jerry Garcia zmarł na atak serca w wieku 53 lat. Wcześniej zmagał się z uzależnieniem od narkotyków oraz otyłością. Czasopismo branżowe “Rolling Stone” uwzględniło Garcię w swoim rankingu najlepszych gitarzystów wszech czasów – na miejscu 13. Teraz artystę zagra Jonah Hill.

Hill współpracował z Martinem Scorsese przy komedii kryminalnej “Wilk z Wall Street”. Wcielił się w Donniego Azoffa – wzorowanego na postaci rzeczywistej, Dannym Porushu, który zamieszany był w pranie brudnych pieniędzy.

Obraz o Garcii i zespole Grateful Dead nie ma na razie tytułu. Nie będzie to pierwszy projekt Scorsese powstały dla Apple. Przyszłoroczną, wielką premierą platformy Apple TV+ będzie dramat kryminalny “Killers of the Flower Moon”, reżyserowany przez Scorsese, z Leonardo DiCaprio w roli głównej.

Previous Article
Powrót do tamtych dni zwiastun

"Powrót do tamtych dni" - zwiastun nostalgicznego dramatu z Maciejem Stuhrem i Weroniką Książkiewicz

Next Article
Jamie Dornan

Jamie Dornan chce zostać marvelowskim superbohaterem: "Mam palącą potrzebę sukcesu"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share