“The First Lady”: Viola Davis jako Michelle Obama. Gillian Anderson i Michelle Pfeiffer innymi damami

The First Lady Viola Davis
The First Lady Viola Davis Pierwszą Damą USA / Foto Prime Movies: Wikimedia Commons

Viola Davis ma w swoim dorobku kilka świetnie ocenionych i pamiętnych kreacji (m.in. Aibileen Clark w “Służących” czy Ma Rainey w “Matce bluesa”), ale jej nowa rola może przyćmić wszystkie poprzednie. Aktorka wystąpiła jako była Pierwsza Dama Michelle Obama w serialu “The First Lady”.

The First Lady Viola Davis Pierwszą Damą USA

Serial stacji Showtime opowie o życiu prywatnym i zawodowym trzech amerykańskich Pierwszych Dam. Viola Davis występuje w nim jako Michelle Obama, żona 44. prezydenta USA Baracka Obamy. Gillian Anderson otrzymała rolę Eleanor Roosevelt (Pierwszej Damy z lat 1933–1945), a Michelle Pfeiffer to Betty Ford – małżonka Geralda Forda.

Na stronie serwisu “Entertainment Weekly” udostępniono pierwsze oficjalne materiały z serialu – zdjęcia, na których przedstawiono główne aktorki. Jak widać Viola Davis do złudzenia przypomina Michelle Obamę i znakomicie imituje jej manieryzm. Na swoim twitterowym profilu 56-latka przyznała, że występ w roli Pierwszej Damy był na równi czymś “przerażającym” i “wielkim wyróżnieniem”.

W serialu “The First Lady” grają też Aaron Eckhart, Dakota Fanning, Kiefer Sutherland, Judy Greer, Lily Rabe i Clea DuVall.

Previous Article
Chucky Jennifer Tilly

Jennifer Tilly powróciła do uniwersum Laleczki Chucky. Aktorka wystąpiła w nowym serialu o zabójcy

Next Article
Blitz Steve McQueen

Steve McQueen, twórca dramatu "Zniewolony", pracuje nad nowym filmem

Related Posts
Total
0
Share