Steve McQueen, twórca dramatu “Zniewolony”, pracuje nad nowym filmem

Blitz Steve McQueen
Blitz Steve McQueen szykuje nowy film / Foto Prime Movies: Wikimedia Commons

Nagrodzony Oscarem filmowiec Steve McQueen pracuje nad swoim nowym projektem, zatytułowanym “Blitz”. Choć o fabule filmu nic na razie nie wiadomo, obraz powinien zainteresować miłośników takich pozycji, jak “Zniewolony” (2013) czy “Głód” (2008).

Blitz Steve McQueen szykuje nowy film

Film “Blitz” powstanie w oparciu o oryginalny pomysł Steve’a McQueena. Będzie on scenarzystą, producentem i reżyserem projektu. Za realizację dzieła odpowiedzialne będzie studio New Regency, które w swoim dorobku ma takie tytuły, jak “Zjawa”, “Bohemian Rhapsody” czy “Birdman”. Inne wytwórnie zaangażowane w produkcję to Working Title Films i Lammas Park.

Pierwszy klaps na planie zdjęciowym padnie w przyszłym roku. Yariv Milchan, prezes spółki New Regendy, okrzyknął McQueena jako “niebywale zdolnego filmowca i wyjątkowego narratora”.

Steve McQueen zyskał sławę – i mnóstwo prestiżowych nagród – dzięki takim tytułom, jak “Głód”, “Wstyd” oraz “Zniewolony. 12 Years a Slave”. Jego dorobek zamyka serial “Mały topór”, o rasizmie, jakiego doświadcza społeczność karaibska w Londynie.

Previous Article
The First Lady Viola Davis

"The First Lady": Viola Davis jako Michelle Obama. Gillian Anderson i Michelle Pfeiffer innymi damami

Next Article
Prey film

Powstaje prequel kultowego "Predatora". Znamy datę premiery

Related Posts
Total
0
Share