To Shia LaBeouf miał zagrać Olivera w “Tamtych dniach, tamtych nocach”. Dlaczego rolę przejął Armie Hammer?

Shia LaBeouf Tamte dni tamte noce
Shia LaBeouf miał zagrać w filmie Tamte dni tamte noce / Foto Prime Movies: Kanał Sii Furler na YouTubie; Wikimedia Commons

James Ivory, scenarzysta melodramatu “Tamte dni, tamte noce”, ujawnił, że początkowo rolę Olivera miał zagrać ktoś zupełnie inny niż Armie Hammer. Twórcy upatrzyli sobie zgoła odmiennego kandydata do roli przodującej, ale kontrowersje wokół artysty przekreśliły sprawę. O kim mowa?

Tamte dni, tamte noce – tego nie wiedzieliście o planach castingowych

Na początku listopada do sprzedaży trafił pamiętnik “Solid Ivory”, napisany przez fabularzystę filmu “Tamte dni, tamte noce”. W swojej książce 93-letni laureat Oscara wyjawił, że początkowo jedną z kluczowych postaci w filmie miał zagrać Shia LaBeouf.

“Tamte dni, tamte noce” to opowieść siedemnastoletniego Elio (Timothée Chalamet), który zakochuje się w amerykańskim studencie (Armie Hammer), podopiekunie ojca. I choć obaj przeżywają piękne lato, a iskry między nimi zapowiadają świetlaną przyszłość, koniec tej historii będzie bolesny – jak to w przypadku pierwszych miłości bywa.

Z początku James Ivory nie był zachwycony, że reżyser Luca Guadagnino chce obsadzić Shię LaBeoufa w jednej z głównych ról:

— Skontaktowano się z Shią w sprawie roli Olivera. Miałem swoje wątpliwości. Nie wiedziałem o nim zbyt wiele, więc obejrzałem kilka jego filmów. Jest niebywale zdolnym aktorem. Ale bałem się, że jako naukowiec piszący pracę o greckim filozofie Heraklicie może okazać się niewiarygodny. Że jego rola będzie naciągana. Stwierdziłem, że jego Oliver byłby uczonym w typie nieoszlifowanego diamentu – jak mój przyjaciel, Bruce Anawalt.

Shia LaBeouf miał zagrać w filmie Tamte dni, tamte noce

Ivory zmienił zdanie, gdy aktor – wtedy mający około 29 lat – zjawił się na spotkaniu z ekipą w Nowym Jorku. Odegrał kilka kluczowych scen przed Ivorym i Guadagnino, w towarzystwie Timothée’go Chalameta. Ponoć reżyser i scenarzysta byli nim zachwyceni. Autor pamiętnika “Solid Ivory” dodaje:

— Ich współpraca przed nami była naprawdę sensacyjna. Shia i Timothée stworzyli naprawdę przekonującą, gorącą parę. Niestety, później zrezygnowano ze współpracy z Shią. Media rozpisywały się o wiązanych z nim skandalach. Luca nie skontaktował się ani z nim, ani z jego agentem. Napisałem do Shii wiadomość mailową, by wyrazić swój żal, ale Luca zdążył już obsadzić Armiego Hammera w roli Olivera.

Shia LaBeouf ma za sobą udaną karierę, choć pozostaje kontrowersyjną postacią w świecie showbiznesu: aresztowano go za picie alkoholu w miejscu publicznym i postawiono mu zarzuty nękania. Ponoć napastował też jedną ze swoich byłych partnerek. Co ciekawe podobny akt oskarżenia skierowano przeciwko Armie’emu Hammerowi. W styczniu tego roku kilka kobiet zarzuciło aktorowi, że znęcał się nad nimi fizycznie i psychicznie. Jedna powiedziała w mediach, że Hammer miał “fantazje kanibalistyczne” i “marzył o gwałceniu swoich partnerek”.

Previous Article
U nas w Filadelfii sezon 15

Sitcom "U nas w Filadelfii" wraca na ekrany. Znamy datę premiery 15. sezonu

Next Article
Wicked Ariana Grande

Ariana Grande jako Glinda, Dobra Czarownica z Południa w musicalu "Wicked"

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share