Musical “Rocky Horror Picture Show” wrócił na ekrany kinowe i rozbił bank w USA

Rocky Horror Picture Show box-office
Rocky Horror Picture Show Box-office / Foto Prime Movies: 20th Century Fox, Disney, Michael White Prod.

“Rocky Horror Picture Show” to jeden z najbardziej kultowych filmów wszechczasów. Od swojej premiery, która nastąpiła w 1975 roku, musical cały czas zyskuje nowe pokolenia fanów. W sezonie tegorocznego halloween obraz ponownie trafił do kin i rozbił bank: zarobił dużo więcej, niż można by oczekiwać po 46-letnim filmie.

Rocky Horror Picture Show Box-office – wyjątkowy sukces w USA

Utrzymany w pastiszowej konwencji musical “Rocky Horror Picture Show” powrócił na podium notowań box-office’u blisko pięćdziesiąt lat po swojej premierze. W halloweenowy weekend dzieło trafiło na ekrany kinowe m.in. w Stanach Zjednoczonych.

Koncern Disneya wykupił prawa do klasyku od studia 20th Century Fox. Okazuje się, że w ciągu zaledwie kilku dni “Rocky Horror Picture Show” zainkasował na terenie USA 250 tys. dolarów. To naprawdę przyzwoity wynik, biorąc pod uwagę konkurencyjne premiery na dużych ekranach (“Poroże”, “Ostatniej nocy w Soho”, “Diuna”).

Wersje co do tego, ile właściwie zarobił film w ciągu ostatnich 46 lat, różnią się w zależności od źródeł. Większość portali o tematyce kinowej sugeruje, że “Rocky Horror Picture Show” ma w swoim “portfelu” ponad 120 mln dolarów, ale np. BBC wspomina o wyższej kwocie – 170 mln.

W Ameryce Północnej i niektórych krajach Europy “Rocky Horror Picture Show” wyświetlany bywa podczas tak zwanych seansów o północy (z ang. midnight screenings). Ponoć tradycja ta narodziła się już pięć miesięcy po wydaniu filmu – w ciągu kolejnych lat zyskał on nowe życie i stał się najbardziej kultową produkcją w historii. To także jeden z filmów najdłużej pokazywanych na dużych ekranach.

Musical o ekscentrycznym naukowcu Franku-N-Furterze (Tim Curry) i zagubionej parze (Susan Sarandon, Barry Bostwick) wyreżyserował Jim Sharman. W 2016 roku ukazał się remake wyprodukowany przez telewizję Fox.

Previous Article
Michał Szpak To musi być miłość

"To musi być miłość" - debiut aktorski Michała Szpaka. Zobacz klip z komedii romantycznej

Next Article
The Bitch Who Stole Christmas RuPaul

Bożonarodzeniowy film od RuPaula - w obsadzie m.in. piosenkarka Kim Petras

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share