Twórca “Szeregowca Ryana” przygotowuje kolejne wojenne widowisko

Robert Rodat
Robert Rodat – twórca Szeregowca Ryana – wraca na pole bitwy / Foto Prime Movies: Dreamworks, Paramount, Amblin, UIP

Robert Rodat to amerykański scenarzysta nominowany do Oscara za swój skrypt, dzięki któremu nakręcono dramat wojenny “Szeregowiec Ryan”. Obraz Stevena Spielberga był jedną z najlepiej ocenionych produkcji 1998 roku. Teraz Rodat powraca do tematyki konfliktu militarnego i ludzkich tragedii.

Robert Rodat – twórca Szeregowca Ryana – wraca na pole bitwy

Robert Rodat pracuje nad fabułą filmu “Semper Fi”, w którym przytoczona zostanie prawdziwa historia majora Thomasa Schuemana – członka Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych. Dramat wojenny napisany przez Rodata opowie o nietypowej więzi, jaka narodziła się między amerykańskim komandosem a tłumaczem afgańskiego pochodzenia, Zainullą Zaki.

Podczas misji, jaką Schueman wykonywał w Afganistanie, panowie zostali przyjaciółmi – wbrew oczekiwaniom społecznym i ewidentnym różnicom kulturowym. Po powrocie do USA major usiłował pomóc rodzinie Zakiego w wydostaniu się z wojennego piekła – niestety, bez powodzenia. Akcja filmu częściowo będzie działa się w 2021 roku. Przytoczona zostanie historia oblężenia Kabulu przez talibów. Na Zakiego i jego bliskich pada wyrok: mają zostać straceni, bo w przeszłości współpracowali z armią amerykańską. Co w tej sytuacji zrobi Schueman?

Za realizację dramatu “Semper Fi” będzie odpowiedzialne studio Flashlight Films. Na razie nie wybrano jeszcze kandydatów do ról przodujących. Obraz o podobnej tematyce i zbliżonej fabule – “The Interpreter” – szykuje jednocześnie Guy Ritchie. Na pierwszym planie zobaczymy Jake’a Gyllenhaala.

W dorobku scenopisarskim Roberta Rodata znajdują się takie tytuły, jak “Patriota”, “Kursk” i “Projekt Larson”. “Szeregowiec Ryan” to jego najbardziej rozpoznawalna fabuła.

Previous Article
Gal Gadot Królewna Śnieżka

Ekranowa Wonder Woman, Gal Gadot, jako okrutna królowa w ekranizacji "Królewny Śnieżki"

Next Article
Krzyk 5 zwiastun

Nowy klip promujący "Krzyk 5": sceny z filmu, a w nich m.in. Neve Campbell jako Sidney!

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share