Zdobywca Oscara Jeremy Ironsa w horrorze od twórcy “Piły”

Jeremy Irons wystąpił w horrorze Darrena Lynna Bousmana – twórcy “Piły II”. Projekt “Cello” kręcono w Arabii Saudyjskiej.
Cello Jeremy Irons
Cello Jeremy Irons w filmie Darrena Lynna Bousmana / Foto AZN: Wikimedia Commons

Jeremy Irons, nagrodzony Oscarem za rolę w “Drugiej prawdzie”, wystąpił w nowym horrorze “Cello”, który przygotował Darren Lynn Bousman – jeden z twórców serii “Piła”. Właśnie ukończono prace nad projektem.

Cello Jeremy Irons w amerykańsko-saudyjskim horrorze

Darren Lynn Bousman nakręcił w przeszłości filmy “Powrót zła”, “11:11:11. Liczba przeznaczenia” oraz trzy odsłony cyklu “Piła” (cz. II—IV). W tym roku ukazał się jego kolejny sequel, “Spirala: Nowy rozdział serii Piła”. Nad projektem “Cello” reżyser pracował blisko sto dwadzieścia dni. Materiały kręcono poza granicami USA.

Zdjęcia do horroru powstawały w Pradze, Wiedniu, Egipcie i Arabii Saudyjskiej – Bousman nazywał “Cello” swoim “tajnym filmem” i niewiele opowiadał o nim w mediach społecznościowych. O tym, że do współpracy zdołał zaprosić laureata Oscara, informował tydzień temu na Twitterze.

Cello Jeremy Irons w horrorze Darrena Lynna Bousmana, twórcy Piły II

W filmie występują też aktorzy Elham Ali i Samer Ismail. “Cello” to obraz dwujęzyczny – jego bohaterowie mówią po angielsku i arabsku. To opowieść młodego wiolonczelisty, w którego ręce trafia drogi, wyjątkowo cenny instrument. Okazuje się, że jego pochodzenie jest co najmniej niepokojące. Scenariusz “Cello” przygotował Turki Al-Alshikh – bazował na powieści swojego autorstwa. Autor fabuły jest doradcą króla Arabii Saudyjskiej ds. showbiznesu.

W projekt zaangażowano wielu “horrorowych wyjadaczy”: m.in. kompozytora Josepha Bisharę (“Obecność”) oraz operatora zdjęć Maxime’a Alexandre’a (“Nawiedzony dwór w Bly”). Ponoć w obsadzie znajduje się też Tobin Bell – nieśmiertelny dzięki roli Jigsawa, właśnie w serii “Piła”.

Jeremy Irons ma na swoim koncie tylko jeden inny film grozy. Mowa o produkcji Davida Cronenberga “Nierozłączni” z 1988 roku, która łączyła w sobie stylistykę horroru z dramatem. Na razie nie wiadomo, jaką postać aktor zagrał u Bousmana.

Previous Article
Kal Penn gej

Kal Penn wychodzi z szafy. Słynny filmowy Kumar dokonał coming outu jako gej

Next Article
Europa film Oscary 2022

Iracki film o uchodźcy maltretowanym na granicy powalczy o nominację do Oscara

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share