“Krzyk”: Neve Campbell i Kevin Williamson opowiadają o genezie maski Ghostface’a

W styczniu ekranami kin zawładnie psychopatyczny Ghostface. Przed premierą filmu “Scream” twórcy opowiadają o genezie maski mordercy.
Scream maska
Scream Maska mordercy ma ciekawą historię / Foto AZN: Miramax, Dimension, Woods Entert.

Już w styczniu premierę kinową zaliczy film “Scream” (alternatywnie “Krzyk 5”) – najnowsza odsłona kultowej serii horrorów. W ramach promocji medialnej w sieci wypuszczono klip, w którym Kevin Williamson i Neve Campbell opowiadają o masce głównego antybohatera – psychopatycznego Ghostface’a.

Scream Maska mordercy ma ciekawą historię

Filmik pojawił się na youtube’owym kanale serwisu “IGN”. Scenarzysta serii Kevin Williamson i aktorka Neve Campbell (filmowa Sidney Prescott) opowiadają w nim o historii poszukiwania idealnej maski dla Ghostface’a.

Klip rozpoczynają słowa Campbell, która stwierdza, że pamięta doskonale, jak wyglądał proces poszukiwań – musiał być żmudny i dużo bardziej skomplikowany, niż można sądzić. Więcej do powiedzenia na temat genezy maski ma Williamson:

— Nie mogliśmy znaleźć porozumienia co do maski mordercy. Pamiętam, że poszukiwaliśmy idealnej lokalizacji filmowej i trafiliśmy na “twarz” Ghostface’a. Wyłowiliśmy ją z pudła ze szpargałami z jakiegoś garażu – z domu, gdzie odbywała się wyprzedaż garażowa. Zapytaliśmy właściciela, czy możemy ją wziąć. Wes (Craven – przyp.) spojrzał na nią i skojarzyła mu się ze słynnym obrazem “Krzyk” Edvarda Muncha. Zabraliśmy maskę do przedstawiciela produkcji i zapytaliśmy, czy możemy stworzyć jej wariację na potrzeby filmu. Przygotowano około dwadzieścia modeli, ale studio odrzuciło każdy z nich. Postanowiliśmy nabyć prawa do maski w stanie, w jakim ją odkryliśmy. W scenariuszu maskę opisano jako tanią, kupioną w sklepie z gadżetami halloweenowymi. Dokładnie to znaleźliśmy w tym garażu.

Wybór okazał się strzałem w dziesiątkę. Charakterystyczny grymas zamaskowanego Ghostface’a jest dziś ikoną samą w sobie, a wzór maski sparodiowano choćby w “Strasznym filmie” z 2000 roku czy innym, mniej znanym pastiszu – “Piszcz, jeśli wiesz co zrobiłem w ostatni piątek trzynastego”.

Film “Scream” z udziałem Campbell, Courteney Cox i Davida Arquette’a debiutuje na ekranach kin już 14 stycznia 2022 roku.

Previous Article
The Christmas House 2: Deck Those Halls

Jonathan Bennett, Treat Williams i Robert Buckley w sequelu "The Christmas House". Znamy datę premiery

Next Article
Plotkara HBO

"Plotkara" nowością w HBO GO - data premiery. Sequel kultowego serialu

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share