“Trainspotting” powraca w formie serialu. Robert Carlyle i jego Begbie na pierwszym planie

Trainspotting serial
Trainspotting Serial z Robertem Carlyle’em / Foto Prime Movies: Channel Four Films, Figment Films, PolyGram Filmed Entert.

Aktor Robert Carlyle potwierdził, że przygotowywany jest serial na podstawie filmu z jego udziałem – kultowego “Trainspotting”. Będzie spin-offem, którego akcja koncentruje się na postaci Francisa “Franco” Bebgiego – nieobliczalnego narkomana o psychopatycznym usposobieniu. Za rolę w tym filmie Carlyle nominowany był do nagrody Satelita; walczył też o szkocką statuetkę BAFTA.

Trainspotting serial – Robert Carlyle wraca jako Begbie

Fabuła serialowego “Trainspottingu” będzie oparta na powieści “Martwa natura z brzytwą” Welsha Irvine’a. Autor będzie zaangażowany w prace przy kolejnych odcinkach. Ponoć on i Robert Carlyle spotkali się już z “parą wybitnych producentów z Londynu”, by omówić szczegóły produkcji.

Według Carlyle’a książkowy oryginał Irvine’a nadaje się do adaptacji tylko w formie odcinkowej i nie sprawdziłby się jako film. Wstępnie zaplanowano sześć godzinnych epizodów. Nie wiadomo, czy w miniserialu powróciłby Ewan McGregor, który w filmie “Trainspotting” z 1996 roku grał głównego bohatera.

“Powieść jest obszerna, zabiera czytelnika do Los Angeles, a potem ponownie do Edynburga. Ciężko byłoby zamknąć fabułę w dziewięćdziesięciu minutach, zwłaszcza jeśli chcemy uchwycić sens i przekaz książki”, wyjaśnia Carlyle.

“Trainspotting”, który w tym roku świętuje swoje 25-lecie, był przełomowym filmem w karierze Danny’ego Boyle’a, a jego scenariusz nominowano do Oscara. W 2017 roku ukazała się kontynuacja, również z Carlyle’em i McGregorem.

Previous Article
Rustin film

Gwiazdor "Candymana" Colman Domingo w filmie Netfliksa. Zagra wpływowego aktywistę na rzecz LGBT+

Next Article
Joker 2

Joaquin Phoenix o filmie "Joker 2": "Moglibyśmy pociągnąć wątek Arthura, opowiedzieć coś ciekawego"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share