“Britney kontra Spears” – dokument Netfliksa o ubezwłasnowolnieniu słynnej piosenkarki

Britney kontra Spears
Britney kontra Spears / Foto Prime Movies: Wikimedia Commons

W ofercie Netfliksa pojawił się głośny dokument “Britney kontra Spears”, o ubezwłasnowolnieniu 39-letniej piosenkarki. Tematem filmu jest batalia sądowa oraz konflikt Spears z ojcem, oskarżanym o stosowanie przymusowej kurateli, odbieranie jej pieniędzy i wolności.

Film “Britney kontra Spears” trwa dziewięćdziesiąt minut i poświęcony jest skomplikowanym relacjom, jakie łączą artystkę z jej ojcem, Jamesem Parnellem Spearsem.

Britney kontra Spears – dokument serwisu Netflix, premiera

Film “Britney kontra Spears” został wyreżyserowany przez Erin Lee Carr, która podjęła ścisłą współpracę z dziennikarką muzyczną Jenny Eliscu. Pojawiają się w nim sensacyjne wywiady z przedstawicielami sądowymi, ale też osobami będącymi blisko Spears: asystentami, managerami, byłymi partnerami, psychologiem. Dokument skupia się między innymi na zdrowiu psychicznym Spears, która – ubezwłasnowolniona przez własnego ojca – znalazła się w nietypowej pułapce. Została w znacznej mierze pozbawiona własnych pieniędzy, co w przypadku wartej setki milionów dolarów gwiazdy estrady wydaje się absurdem.

Piosenkarka została objęta kuratelą w 2008 roku. W ostatnich latach jej ciężka sytuacja prawna została mocno nagłośniona w mediach. Na Twitterze trendy wyznaczały niedawno hasztagi #FreeBritney oraz #WeAreSorryBritney.

Wykonawczyni przeboju “…Baby One More Time” wyznała, że widziała dokument “Britney kontra Spears” i poczuła się nim “zawstydzona”, a nawet doprowadzona do łez.

Reżyserka, Erin Lee Car, jest też autorką innego dokumentu Netfliksa, “How to Fix a Drug Scandal”, a z telewizją HBO pracowała przy projekcie “I Love You, Now Die: The Commonwealth vs. Michelle Carter”. Film “Britney kontra Spears” zadebiutował na Netfliksie 28 września.

Previous Article
Enola Holmes 2 Helena Bonham Carter

"Enola Holmes 2": Helena Bonham Carter dołącza do obsady

Next Article
Viaplay. Co to

Viaplay - oferta: filmy i seriale, sport na życzenie

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share