Twórcy “Gambitu królowej” grają w otwarte karty: nie będzie 2. sezonu

Gambit królowej zakończony
Gambit królowej zakończony / Foto Prime Movies: Netflix

Twórcy serialu “Gambit królowej” mają powody do świętowania. Na niedawnej ceremonii rozdania nagród Emmy zdobyli kilka najważniejszych statuetek, w tym za najlepszy miniserial. Niestety, okazuje się, że pomimo dużej popularności wśród widzów “Gambit…” nie doczeka się kontynuacji w żadnej formie. Nie powstanie ani drugi sezon, ani filmowy sequel.

Twórcy są zadowoleni z sukcesu serialu i nie chcą psuć jego “doskonałej narracji”.

Gambit królowej zakończony. Nie powstaną nowe odcinki

Reżyser, scenarzysta i producent wykonawczy “Gambitu królowej”, Scott Frank, powiedział, że nie wyobraża sobie nowych odcinków:

— Czuję, że przedstawiliśmy historię tak, jak miała zostać opowiedziana. Boję się ewentualnych dalszych odcinków, a właściwie jestem przerażony na myśl o kontynuacji. Moglibyśmy, próbując przekazać więcej, zrujnować to, co powstało dotąd.

Inny z producentów serialu, William Horberg, a także główna gwiazda, Anya Taylor-Joy, zapewniają, że ścieżki twórców na pewno przetną się w przyszłości i będą oni dalej pracować – po prostu nie przy “Gambicie królowej”.

Odbierając nagrodę Emmy, Horberg zwrócił się do zarządców Netfliksa. Podziękował za to, że postanowili zaufać artystom i “dużo zaryzykowali”, akceptując ich pomysł na serial.

Siedmioodcinkowa produkcja, tocząca się w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku, ogniskuje się wokół postaci Beth Harmon (Taylor-Joy), która postanawia podbić świat profesjonalnych szachistów. Niestety, jest on zdominowany przez patriarchat.

Serial “Gambit królowej” został obejrzany w 62 mln gospodarstw domowych dookoła świata, przez co uchodzi za jedną z najgorętszych produkcji serwisu Netflix. W miniserialu występują Anya Taylor-Joy i Marcin Dorociński – jako mistrz szachów ze Związku Radzieckiego – a ponadto także: Bill Camp, Moses Ingram, Isla Johnston, Christiane Seidel, Rebecca Root, Chloe Pirrie, Akemnji Ndifornyen, Marielle Heller, Harry Melling, Patrick Kennedy, Jacob Fortune-Lloyd i Thomas Brodie-Sangster.

Previous Article
Obi-Wan Kenobi serial

"Obi-Wan Kenobi" coraz bliżej. Ewan McGregor potwierdza, że ukończono zdjęcia do serialu

Next Article
Zombieland 3 Woody Harrelson

Woody Harrelson marzy o trzeciej odsłonie "Zombieland". Jakie są szanse na realizację?

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share